Advert

Viranşehir’de Muhtarlar İftarda Buluştu

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Viranşehir Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından verilen ilçede görev yapan muhtarların katıldığı iftar yemeğinde, bölgedeki yatırımlara dikkat çekerek, muhtarların taleplerini dinledi.

Viranşehir’de Muhtarlar İftarda Buluştu
Viranşehir’de Muhtarlar İftarda Buluştu Admin
Advert

Viranşehir Kaymakamlığı ve belediye başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğine, Vali Abdullah Erin, Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel, Viranşehir Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, belediye meclis üyeleri, ilçe genelinde görev yapan muhtarlar, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Programa katılanların Ramazan ayını tebrik eden Vali Abdullah Erin, muhtarlarla bir arada olmaktan ve birlikte iftar etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, programın gerçekleşmesinde emeği geçen Viranşehir Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını tebrik etti.

Ramazan’ın birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşmanın en üst seviyede olduğu günler olduğunu belirten Vali Erin, bu ay vesilesiyle sadece İslam coğrafyasında değil, dünyanın her tarafında mazlum ve masum insanların yaşadığı sıkıntıların son bulmasını diledi.

Muhtarların, kamu idaresinin en önemli biriminin başında bulunduğunu ifade eden Vali Erin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlık müessesesine verdiği önemin bir anlamı olduğuna değinerek, “Millete mutluluk ve refah getiren yönetimlerin bir anlamı var. Belediyelerden başlayarak tüm kamu kurum kuruluşları ve müesseseleri vatandaşa eğer hızlı ve güvenli bir kamu hizmeti sunabiliyorsa ve idare ettiği bölgedeki insanlar huzur içerisinde yaşıyorsa, geleceklerinden emin şekilde hayatlarını idame ettiriyorlarsa bir anlamı vardır. Muhtarlarımız bu anlamda kamu idaresi ve vatandaş arasındaki en önemli köprü vazifesini ifa ediyorlar. Muhtarlarımızın özlük ve mali haklarıyla ilgili geçtiğimiz süreçte birçok düzenlemeler yapıldı. Ancak yeterli olmadığının da farkındayız. Zaman içerisinde eksikleri de tamamlayarak muhtarlık kurumunun rahat ve etkin bir şekilde görevini yerine getirebileceği ortamın oluşturulmasını hedefliyoruz.” dedi.

Şanlıurfa geneli ve Viranşehir’e yapılan kamu yatırımlarına değinen Vali Erin, yapımına yeni başlanacak 400 okuldan önemli bir kısmının Viranşehir’e inşa edileceğini ifade ederek, ilçede yapımı devam eden ve planlanan kamu hizmetleri hakkında bilgiler verdi.

Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel ve Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin de birer selamlama konuşması yaptığı iftar programında muhtarlar, mahalleleriyle ilgili sorun, sıkıntı ve taleplerini Vali Erin ve diğer yetkililere iletme fırsatı buldular.

urfa çağdaş viranşehir iftar muhtarlar kaymakam belediye
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı