Advert

Hilvan’da Larva ile Mücadele

Hilvan Belediyesi halkın sağlığını tehdit eden sivrisinek ve karasineklerin üreme dönemlerinin gelmesiyle Larvaların üreme alanlarını ilaçlamaya başladı.

Hilvan’da Larva ile Mücadele
Hilvan’da Larva ile Mücadele Admin
Advert

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler özellikle yaz aylarında vatandaşlara büyük rahatsızlık veren sivrisinek ve karasineklerin üreme zamanı olan Larva döneminde ilaçlama çalışmalarını programlı bir şekilde sürdürecek.

Toplum sağlığını tehdit eden zararlı haşerelerin üreme döneminde ilaçlama çalışması başlatan Hilvan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada “Toplum  sağlığını dikkate almak ve yaz mevsiminde oluşacak sivrisinek ve karasinek sorununu ortadan kaldırmak için başlatmış olduğumuz ilaçlama çalışmalarımız kapsamında kirli su kanalları, dereler, fosseptikler, mazgallar, logarlar, su birikintileri, çöplük alanları ve çöp konteynerlerini  etkin bir şekilde ilaçlıyoruz. Halkımızın sağlığı ve huzuru için Larva ile mücadele çalışmalarımız ilçemizin bütün noktalarında devam edecek” ifadelerine yer verildi.

urfa çağdaş hilvan lavra mücadele ilaçlama
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı