Advert
Advert

Tarihi Geçmiş Ürünler Konusunda Uyarı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Zabıta Müdürlüğünü ziyaret ederek denetimlerde birçok tarihi geçmiş ürün tespit edip el koyan zabıta personelini tebrik ederken, vatandaşların alışverişte ürünlerin son kullanma tarihine dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundu

Tarihi Geçmiş Ürünler Konusunda Uyarı
Tarihi Geçmiş Ürünler Konusunda Uyarı Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki işletmelerde denetimlerini sık sık yaparken, şikayetler üzerine yapılan denetimde birçok tarihi geçmiş ürüne imha edilmek üzere el konuldu.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Seyrantepe Mahallesindeki zabıta amirliğini ziyaret edip zabıta personelini yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı tebrik etti. El konulan ürünlerle ilgili bilgi alan Başkan Baydilli, denetimlerin Ramazan ayı öncesi ve Ramazan ayında da sıklıkla sürdürülmesi talimatı verdi.

Ziyarette bir açıklama da yapan Başkan Baydilli, vatandaşlın sağlığı için özverili bir şekilde sürekli sahada olan zabıta personelini tebrik ederken, özellikle son kullanma tarihi geçmiş ürünler konusunda taviz vermediklerini dile getirdi.

Başkan Baydilli, “Zabıta personelimiz gerek rutin denetimleri gerekse şikayetler üzerine bazı işletmelerde tarihi geçmiş birçok ürüne el koydu. Vatandaşlarımızın sağlığını etkileyebilecek bu ürünler imha edilecek. Değerli vatandaşlarımızdan da istirhamım alışveriş yaparken ürünlerin son kullanma tarihine dikkat etmeleridir. Ürünlerinde son kullanma tarihi geçmiş işletmeler tespit ettiklerinde beyaz masayı arayarak şikâyet etmeleri halinde zabıta ekiplerimiz ilgili işletmelere gidip gerekli denetimleri yapacak ve ürünleri toplayıp imha edecektir. Biz her zaman vatandaşlarımızın sağlığını düşünmek zorundayız, bu konuda hiçbir şekilde taviz vermeden denetimlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Son kullanma tarihi geçtiği için toplanan ürünler Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından çöp toplama istasyonuna götürülerek imha edildi.

urfa çağdaş karaköprü başkan baydilli zabıta denetim bozuk mal bozuk gıda
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı