Advert
Advert

Şelalenin yıkılması tepkilere neden oldu

Mahallenin simgesi haline gelen yapay şelale, Eyyübiye Belediyesi tarafından yıkıldı.

Şelalenin yıkılması tepkilere neden oldu
Şelalenin yıkılması tepkilere neden oldu Admin
Advert

Şanlıurfa'nın Selçuklu mahallesinde Sabır Caddesi üzerinde bulunan, semt sakinleri tarafından yıllardır adres tarifi ve buluşma yeri olarak kullanıla yapay şelale, Eyyübiye Belediyesi tarafından yıkıldı.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, buranın tekrar eski haline getirilmesini istedi.

“Mahallenin simgesi haline gelmişti”

DEVA Partisi Eyyübiye İlçe Başkan Yardımcısı Gençlik Çalışmaları Başkanı Hasan Çakıcı, yaptığı açıklamada, belediye tarafından yapılan yıkımın yanlış olduğunu ve yıkımı yapılan şelalenin semtin simgesi olduğunu vurguladı.

Çakıcı yaptığı açıklamada “ yapay şelale, caddeler başta olmak üzere kendi partisinin döneminde yapılan eserleri de yıkan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yıkma konusundaki hizmetlerini aralıksız sürdürüyor!” dedi

“Eyyübiye ve Eyyübiyeli daha iyisini hak ediyor”

DEVA Partisi Eyyübiye Gençlik Çalışmaları Başkanı Hasan Çakıcı, yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesi gerektiğini ve yıkılan şelalenin yerine milyonluk ucube heykellerin yada 1 2 çiçeğin yerine Eyyübiye ve Eyyübiyelinin hak etiği daha iyisinin yapılması gerektiğini ifade etti.

“MİLLİ SERVET BÖYLE YOK OLUYOR”

Belediyenin semt sakinlerinin görüşünü almak bir yana mahalle muhtarına dahi haber verilmemesine vatandaşlar tepki gösterdi. Bir vatandaşın, “Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı kesermiş. Milli servet böyle yok oluyor. Teşvik edeceklerine yok ediyorlar” ifadeleri dikkat çekti

urfa çağdaş eyyübiye deva partisi şelale yıkılma tepki
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı