Advert
Advert

Tarihi Hanlar Bölgesi Daha Güzel Bir Görünüme Kavuşacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Haşimiye Bölgesinde yer alan ve “Tarihi Hanlar Bölgesi” olarak nitelendirilen alanda bulunan iş yerlerinde cephe yenileme ve sundurma çalışmaları yapılırken bölge genelinde bulunan yön tabelaları da yenilendi.

Tarihi Hanlar Bölgesi Daha Güzel Bir Görünüme Kavuşacak
Tarihi Hanlar Bölgesi Daha Güzel Bir Görünüme Kavuşacak Admin
Advert

Esnaf ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Tarihi Hanlar Bölgesi esnafından gelen cephe sağlıklaştırma ve sundurmaların yenilenmesi talebi üzerine Başkan Beyazgül çalışmaların bir an önce bitirilmesi talimatını verdi.

Tarihi ve turistik mekânlarıyla, gastronomisi ve dillere pelesenk olan UNESCO’ya aday müziği ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Şanlıurfa’da kente gelen misafirlerin tarihi çarşı bölgesinde daha güzel vakit geçirmelerini dağlamak için bölgedeki işletmelerde cephe iyileştirme çalışmalarına başladı.

Şanlıurfa’yı ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerin gezip görecekleri yerlere daha kolay gitmeleri için de tarihi çarşı bölgesinde bulunan ve çeşitli çevresel faktörlerle deforme olan yön levhaları kaldırılarak yerine yeni yön levhaları monte edildi.

Cephe iyileştirme ve sundurma işlemlerinin ardından hanlar bölgesinin daha güzel bir görüntüye kavuştuğunu aktaran bölge esnafı çalışmalardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve ekibine teşekkür ettiler.

urfa çağdaş şanlıurfa tarihi hanlar tarihi bölge esnaf cephe
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı