Advert
Advert

DGK'dan 10000 Bot 10000 Mont Kampanyası

Dünya Gençlik Konseyinden (DGK) anlamlı kampanya. Dünya Gençlik Konseyi Güneydoğu'daki köy okullarına maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için 10000 bot 10000 mont kampanyası düzenliyor. Kampanya sürecince toplanacak olan tüm malzemeler Dünya Gençlik Konseyi İl Başkanları ve üniversite Başkanları tarafından köy okullarına dağıtılacaktır.

DGK'dan 10000 Bot 10000 Mont Kampanyası
DGK'dan 10000 Bot 10000 Mont Kampanyası Admin
Advert

Köy okullarında eğitim alan hiç bir çocuk kışın üşümesin diye bu kampanyayı başlattıklarını söyleyen Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep, bizler zaten elimizden gelen tüm yardımları ayırt etmeksizin yaptıklarını belirterek, kampanyaya herkesin destek vermesini istedi.

Celep '' Bizler geçen ay Güneydoğu'daki okullara ziyaretler gerçekleştirdik. Özellikle köy okullarına gittik. Orada hala eğitim alan çocuklar terlikle okula gelmektedir. Ve üstlerinde montları bile olmadan evden okula okuldan eve gidiyor. Havaların daha da soğuması ile beraber çocuklarımızın bu gidiş gelişlerde hasta olmaması elden değil. Bizlerde bir nebze olsa onlara yardım etmek için bu kampanyayı düzenledik. O yüzden tüm köy okullarında dağıtılmak üzere bot ve mont kampanyası başlattık. Başta yönetim kurulu üyelerimiz, üyelerimiz ilk yardımlarını yaptılar. Sonra bizlerle çalışan kurum, kuruluşlar ve iş adamları ile irtibata geçerek sayı inşallah istediğimiz rakama ulaşır. Hiç bir çocuğumuz üşümesini istemiyoruz'' dedi.

urfa çağdaş dünya gençlik konseyi çocuklar üşümesin mont bot kampanya
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı