Advert
Advert

Terör örgütüne operasyon 15 tutuklama

PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütü tarafından bölgede sansasyonel eylemler yapmak ve Şanlıurfa AK Parti Milletvekili ile kardeşine yönelik eylem/suikast gerçekleştirmek amacıyla görevlendirildiğini beyan eden "AZAD PİRSUS" kod adlı terörist S.P. konuştu 23 kişi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan şahıslardan 15’i tutuklandı, 8 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şahısların gösterdikleri yerlerde çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Terör örgütüne operasyon 15 tutuklama
Terör örgütüne operasyon 15 tutuklama Admin
Advert

Urfa Çağdaş/

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG adına faaliyet gösteren örgüt mensuplarının ve işbirlikçilerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik Şanlıurfa TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüklerimiz tarafından koordineli olarak yapılan çalışmalar sonucunda;

2016 yılında terör örgütü kırsal alanına katıldığı, örgüt içerisinde sabotaj/suikast eğitimi aldığı, 2,5 yıl süre ile örgüt mensuplarına eğitim verdiği ve illegal yollardan ülkemize geldiği, Mardin ve Şanlıurfa kırsal alanında örgüt adına faaliyetlerine devam ettiği/edeceği yönünde hakkında bilgiler bulunan (1) örgüt mensubu ile ilgili Şanlıurfa ili Viranşehir, Suruç ve Birecik ilçelerinde sürdürülen takipli çalışmalar sonucunda;

PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütü tarafından bölgede sansasyonel eylemler yapmak ve Şanlıurfa AK Parti Milletvekili ile kardeşine yönelik eylem/suikast gerçekleştirmek amacıyla görevlendirildiğini beyan eden  "AZAD PİRSUS" kod adlı terörist S.P.  Şanlıurfa ili Birecik ilçesinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Devam eden çalışmalarda yakalanan örgüt mensubu ile irtibatlı ve metropol illerde suikast tarzı eylemlerde bulunmak maksadıyla örgüt mensubuna yardım/yataklık ve malzeme temininde bulundukları ve ikametlerinde terör örgütüne ait silah/mühimmat/patlayıcı malzemeler olabileceği yönünde haklarında ifade/teşhis ve bilgiler bulunan daha önce deşifre edilmemiş işbirlikçi şahıslara yönelik Şanlıurfa Merkez, Suruç ve Viranşehir ilçeleri ile Mardin ve Gaziantep illerinde yapılan operasyonel faaliyet sonucunda (23) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

• Yapılan ikamet aramaları ve şüpheli şahısların göstermiş oldukları yerlerde yapılan çalışmalar sonucunda;

- (3) adet el bombası

- (1) adet suikast ve terör eylemlerinde kullanılmak üzere hazırlanmış hücum yeleği

- (1) adet M-16 marka uzun namlulu silah ve bu silaha ait (7) adet şarjör ile (176) adet fişek,

- (1) adet AK-47 (Kaleşnikof) marka silah ve bu silaha ait (3) adet şarjör ile (101) adet fişek,

- (1) adet tabanca ve (3) adet şarjör,

- (1) adet kurusıkı olarak tabir edilen tabanca ve (1) adet şarjör,

- (1) adet gece görüşlü termal dürbün,

- Çok sayıda dijital materyal, örgütsel fotoğraf ve dokümanlar ile kırsal alanda kullanılan kişisel yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir.

• Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde tamamlanan işlemleri akabinde Adli Mercilere sevk edilen;

- (15) şahıs Tutuklanmış,

- (8) şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmıştır.

urfa çağdaş şanlıurfa terör gözaltı tutuklama
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı