Advert
Advert

Şanlıurfa'da Suça ve Uyuşturucuya Yer Yok

Bayram öncesi denetim, uygulama ve operasyonlarını aynı hassasiyetle sürdüren Jandarma ve Polisin son bir haftada yaptığı çalışmalara dair veriler açıklandı. Vali Şıldak, başarılarından dolayı tüm güvenlik güçlerini tebrik etti.

Şanlıurfa'da Suça ve Uyuşturucuya Yer Yok
Şanlıurfa'da Suça ve Uyuşturucuya Yer Yok Admin
Advert

Şanlıurfa'da Polis ve Jandarmanın 'Uyuşturucu İle Kararlı Mücadele' çalışmaları yoğunlaşarak devam ediyor.  Şanlıurfa'nın huzur ile anılması için hassasiyetini sürdüren Vali Hasan Şıldak'ın sosyal medyada paylaştığı veriler de mücadeledeki başarının rakamlarını bir kez daha ortaya çıkardı. Vali Şıldak'ın açıkladığı son bir haftalık verilere göre; Jandarma ve Polisin gerçekleştirdiği operasyon, denetim ve uygulamalarda 254 gram Esrar, 111 gram Metamfetamin, 28 gram Bonzai, 6 gram Eroin ve 193 adet sentetik hap ele geçirildi. Yine bu olaylarla ilgili 15 sokak satıcısı şüphelisi gözaltına alınırken, adli işlemleri tamamlanan toplam 4 kişi ise tutuklandı.

DENETİM VE UYGULAMALAR SIKLAŞTIRILDI

Yine şehir merkezinde, cadde ve sokaklar ile kırsal bölgelerde şok denetimlerini sürdüren Polis ve Jandarmanın yoğun çalışmaları sonucu son bir hafta içerisinde 345 farklı noktada 2 bin 153 personelin katılımıyla yapılan uygulamalarda 'Hapis Cezası ve Yakalama Emriyle Aranmakta Olan' toplam 250 kişi yakalandı.

Yakalanan şahıslar arasında 'Dolandırıcılık Suçundan' 43, 'Hırsızlık Suçundan' 35 ve 'Yağma Suçundan' 2 kişinin olduğu açıklandı.

VALİ ŞILDAK TÜM GÜVENLİK GÜÇLERİNİ TEBRİK ETTİ

Çalışmaların ayrıntılarını sosyal medya aracılığıyla duyuran Vali Şıldak, Şanlmıurfa'nın her zaman huzur ve güven içerisinde anılmaya devam edeceğini ve bu konuda Ramazan Bayramı öncesi aynı hassasiyetin sürdürüldüğünü ifade etti. Vali Şıldak ayrıca, "Gerek uyuşturucuya yönelik çalışmaları gerekse aranan firarilerin yakalanması için Polisimiz ve Jandarmamız aralıksız olarak çalışıyor. Şanlıurfa’yı suçlardan ve suçlulardan arındırmaya kararlıyız. Bu anlamda görev yapan bütün güvenlik güçlerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum" dedi.

urfa çağdaş şanlıurfa emniyet operasyon suç uyuşturucu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı