Advert

Başkan Kuş’un Yeşil Aşkı Eyyübiye’yi Dönüştürüyor

Yeşile olan tutkusuyla bilinen ve seçildiği günden bu yana ilçenin dört bir yanında otuzdan fazla park yaptırarak ilçenin çehresini değiştiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, tamamlanmak üzere olan Batıkent TOKİ mahallesindeki parkta vatandaşların taleplerini dinledi.

Başkan Kuş’un Yeşil Aşkı Eyyübiye’yi Dönüştürüyor
Başkan Kuş’un Yeşil Aşkı Eyyübiye’yi Dönüştürüyor Admin
Advert

Eyyübiye’yi, Şanlıurfa’nın ve bölgenin en yeşil ilçesi yapmak için üç yıl gibi bir sürede otuzdan fazla parkı halkın hizmetine sunan Başkan Kuş, yapım çalışmalarında sona gelinen Batıkent TOKİ Mahallesi'ndeki parkta incelemelerde bulundu.

Eyyübiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinesinde yürütülen parktaki çalışmaları, teknik heyetiyle birlikte inceleyen ve mahalle sakinleriyle buluşan Başkan Kuş, bugüne kadar 32 parkın açılışını gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Batıkent TOKİ sakinlerinin park talebini de yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Kuş, buradaki çalışmaların bir haftaya kadar tamamlanacağını söyledi.

Aynı zamanda Asya ve Yenice Mahallelerinde başlayan park çalışmalarının da iki aya kadar tamamlanacağını kaydeden Başkan Kuş, “Yenice Mahallemiz ile Osmanlı Mahallemizin kesiştiği noktadaki Kito Deresi’nde çok geniş kapsamlı ve sosyal donatıları olan parkımızda da çalışmalarımız hızlı şekilde devam ediyor. Onun açılışını da inşallah bahar aylarında mahalle sakinlerimizle birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Batıkent TOKİ Parkı’ndaki vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinleyen Başkan Kuş, belediyenin kendi atölyelerinde ürettiği piknik masaları ve kamelyalar konusunda da mahalle sakinlerinin tercihlerini dikkate alınması talimatını verdi.

Onikiler Mahallesi’ne Park Müjdesi

Yoğun yapılaşmadan dolayı park alanı bulunmayan Onikiler Mahallesi için, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un da desteğiyle kamulaştırma yoluna gidileceği ve bu mahalleye de güzel bir park kazandıracakları müjdesini veren Başkan Kuş, boş buldukları her alanı hem yeşil alan hem de sosyal donatı olarak Eyyübiye’ye kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

urfa çağdaş eyyübiye park bahçe yeşil alan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı