Advert

Eyyübiye Belediyesi’nden Fenilketonüri Hastalarına Hayati Destek

Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında, doğrudan insanların hayatına dokunan sosyal faaliyetleriyle örnek projelere imza atan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şanlıurfa’da yaşayan fenilketonüri ve çölyak hastaları için hayati önem taşıyan özel gıda kolilerini vatandaşlara teslim etti.

Eyyübiye Belediyesi’nden Fenilketonüri Hastalarına Hayati Destek
Eyyübiye Belediyesi’nden Fenilketonüri Hastalarına Hayati Destek Admin
Advert

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un talimatlarıyla temin edilen proteini azaltılmış özel gıda ürünleri kolileri, Sosyal İşler Müdürlüğü’nde fenilketonüri ve çölyak hastalarının ailelerine dağıtıldı.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü hizmet binasında, Başkan Yardımcısı İlhami Günbeği, Belediye Meclis Üyesi Necmettin Sağlam ve Şanlıurfa Fenilketonüri Derneği Başkanı Mustafa Çiftçi ile birlikte ailelerle buluşan Başkan Kuş, Eyyübiye Belediyesi’nin dezavantajlı kesimlerin yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

Seçildikleri günden bu yana her alanda halkın yanında olmaya özen gösterdiklerini dile getiren Başkan Kuş, “Eyyübiye Belediyesi olarak Türkiye’nin en dezavantajlı ilçesinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimize gıda, beyaz eşya ve benzeri ihtiyaçlarında yardım elimizi uzattık. Bir yandan yine şehrimizde yaşayan özel hastalar var. Seçildiğimiz günden bu yana onların da yanında olmaya çalışıyoruz. Onlara uzattığımız yardım elinin karşılığının, hem bu dünyada hem ahirette karşımıza çıkacağına yüzde yüz inanıyoruz. Bu noktada hem ekibimiz hem tüm belediye birimlerimiz bu inançtadır. Bugün de dernek başkanı arkadaşımızla birlikte hasta kardeşlerimize yardım elimizi uzatacağız. Sadece bugün değil, görev süremiz boyunca dezavantajlı grupların yanında olmaya devam edeceğiz. Rabbim, tüm hastalarımıza Şafii ismiyle şifalar versin” diye konuştu.

Eyyübiye Belediyesi ve Başkan Mehmet Kuş’un hassasiyetine ve yaptığı yardımlara teşekkür eden Şanlıurfa Fenilketonüri Derneği Başkanı Mustafa Çiftçi ise “Eyyübiye’de yaşayan 50’nin üzerinde fenilketonüri hastası vatandaşımız var. Belediyemiz tarafından hastalarımızın ihtiyacı olan düşük proteinli ürünler temin edildi. Bu ürünler kolay kolay bulunan ürünler değil. Belediyemize müracaat ettikten sonra başkanımız da her zaman olduğu gibi hassasiyet gösterdi. Bugün inşallah bu ürünleri hastalarımıza vereceğiz. Başkanım Mehmet Kuş başta olmak üzere, Sosyal İşler Müdürümüze ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nde ve Şanlıurfa Fenilketonüri Derneği’nde kayıtları bulunan hastalar ve hasta yakınlarına özel hazırlanmış gıda kolilerini teslim eden Başkan Kuş, kolileri evlerine ulaştırmaya imkânı olmayan ailelere de araç temin ederek evlerine kadar ulaştırdı.

Eyyübiye’de yaşayan ve ihtiyaçları olan özel gıda ürünlerini kendi imkânlarıyla temin edemeyen hastalar ve hasta yakınları da Başkan Mehmet Kuş’a ve yardımların kendilerine ulaşmasını sağlayan herkese teşekkür ettiler.

urfa çağdaş eyyübiye hasta yardım gıda
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı