Advert
Advert

Viranşehir Büyükşehir’in Yatırımlarıyla Gelişiyor

Viranşehir ilçesinin trafiğini rahatlatacak olan çevre yolunda çalışmalarını titizlikle sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Curcup Deresi üzerine inşa edeceği çift gözlü çelik köprü yapımını da kısa sürede tamamlayarak ilçe halkının hizmetine sunmayı hedefliyor.

 Viranşehir Büyükşehir’in Yatırımlarıyla Gelişiyor
 Viranşehir Büyükşehir’in Yatırımlarıyla Gelişiyor Admin
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Viranşehir ilçesi 121. Caddede uzunluğu 8 kilometre olan genişliği ise 40 metre olan ve çevre yolu niteliği taşıyan güzergâhta yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Şanlıurfa merkez ve ilçelerde yeni yol açma, yol genişletme ve kente yeni bulvarlar kazandırma çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde trafiği rahatlatacak iki önemli çalışma gerçekleştiriyor.

İlçenin Yolbilen, Yenişehir, Özel ve Yarpuz Mahallelerinden geçen ve çevre yolu olma özelliği taşıyan Viranşehir çevre yolunda çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 8 kilometrelik yolun 5 kilometresini tamamladı.

Şanlıurfa - Mardin kara yolunun lojistik açıdan çok fazla aktif olmasından dolayı oluşan trafik sıkıntısını büyük ölçüde rahatlatacağı öngörülen Viranşehir Çevre Yolu ayrıca Ceylanpınar yoluna bağlantısı bulunduğundan stratejik olarak da önem arz ediyor.

Çalışmaların devam ettiği yoldan geçen Curcup Deresi üzerinde başlanan ve bölge için özel olarak tasarlanan çelik köprü inşaatını da sürdüren ekipler, köprünün tamamlanmasıyla birlikte ilçe halkının konforlu ve güvenli geçişini sağlayacak.

urfa çağdaş viranşehir yatırım trafik çelik köprü curcup deresi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı