Advert

Hemşireler Haftası Etkinliği

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle yapılan programda seminer ve fidan dikimi gerçekleştirildi.

Hemşireler Haftası Etkinliği
Hemşireler Haftası Etkinliği Admin
Advert

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi tarafından Hemşireler Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi. Düzenlenen programa Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Zübeyir Zorlu, Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Çiftçi, Tıp fakültesi akademisyenleri ve hemşireler katıldı.

Slayt gösteriyle başlayan programda hemşirelerin yaşadığı zorlu koşullara değinilerek, emeklerinin önemine vurgu yapıldı.

Programda konuşan Başhemşire Naşide Yaman Öztürk, hemşirelerin sağlıktaki önemine değinerek, “Sağlık bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biridir. Sağlık hizmetleri ise bir ekip işidir ve hemşireler de bu ekibin en önemli temel taşlarındandır. Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması, geliştirilmesi ve kaliteli bakım hizmetlerinin sunulması için meslektaşlarımız sorumluluk bilinci içinde, zor şartlar altında bile görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır.  Tüm Dünyada ve ülkemizde COVİD-19 pandemisinin bu zorlu sürecinde, küresel salgınla mücadelede, Sağlık Bilimlerinin ve profesyonel sağlık çalışanı varlığının ve yetiştirilmesinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha görülmüştür. COVİD 19 Pandemi döneminde yaşadıklarımıza rağmen hala mutlu ve sağlıklı bir gelecek hayali kurabiliyorsak, bu biz hemşireler, doktorlarımız ve diğer sağlık çalışanları sayesindedir. Bütün sağlık çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim.

 Kıymetli meslektaşlarım bilimsel bilgi ve becerilerinizi kullanırken sabır, sevgi, şefkat ve özveriyle insan sağlığına yapmış olduğunuz ve yapacağınız katkılardan dolayı hepinize teşekkür eder ve siz değerli meslektaşlarımın hemşireler haftasını kutluyorum” dedi.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Güzelçiçek, hemşireliğin; şefkat ve sabır isteyen, sağlık sektörünün en önemli birimlerinden biri olduğunu belirtti.

 Başhekim Güzelçiçek şu şekilde konuştu:

 "Hemşirelik hizmetleri sağlık hizmetlerinin en önemli unsurlarından biridir. Sağlık hizmetleri doktoru, hemşiresi ve diğer sağlık çalışanları ile bir ekip hizmetidir. Hemşirelik; sevgiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Hastanemizin ve tüm sağlık kuruluşlarının en temel ve değerli unsurunu oluşturan, insan hayatının ve insana hizmet etmenin kutsallığına inanarak büyük bir sabır ve sevgiyle çalışıp, sağlık hizmetlerinin bugünlere gelmesinde büyük katkısı olan tüm hemşirelerimizin Hemşireler Günü’nü kutluyorum."

Konuşmaların ardından kokteyle katılan katılımcılar, daha sonra kampüste ağaç dikimi gerçekleştirdi.

urfa çağdaş şanlıurfa hemşireler günü kutlama hastane
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı