Advert
Advert

Kariyer Günleri Devam Ediyor

Harran Üniversitesi’nin 30. Kuruluş Yıldönümü kapsamında Veteriner Fakültesi öncülüğünde Veteriner Klinik Araştırmalar Kulübü ile birlikte gerçekleştirilen “Veteriner Hekimlikte Öğrenci Sektör Buluşmaları” etkinliğinde Veteriner Fakültesi öğrencileri farklı alanlarda çalışan Veteriner Hekimler ile bir araya geldi.

Kariyer Günleri Devam Ediyor
Kariyer Günleri Devam Ediyor Admin
Advert

Mehmet Akif Ersoy Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Denek, Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ömer Korkmaz, Doç. Dr. İsmail Demircioğlu, Veteriner Fakültesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Temsilcisi Doç. Dr. Birten Emre, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

ModeratörlüğünüVeteriner Fakültesi Mikrobiyoloji ABD öğretim üyesi Prof. Dr. Oktay Keskin’inyaptığıprograma, Şanlıurfa’da farklı birçok alanda çalışanHayvan Sağlığı Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü/Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Vet. Hek. Cerrahi Bilim Uzm. Esra Kirazoğlu,Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğünden Vet. Hek.Gülşen Topuz Şener, Güzelsoy Veteriner KliniğindenVet. Hek. Fevzi Güzelsoy, Ateş Veteriner Kliniğinden Vet. Hek. Cerrahi Bilim Uzm. Kemal Karabulutve Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim DalıArş. Gör. Ayfer Güllü Yücetepe birer konuşma gerçekleştirdiler.

Program başlangıcında moderatör Prof. Dr. Oktay Keskin tarafından öğrencilere mesleğin farklı çalışma alanları ile ilgili genel bilgiler sunuldu.

Program, konukları, Veteriner Hekimlik mesleğinin farklı alanlardaki faaliyetlerini, zorluklarını ve başarıya ulaşmada yaşadıkları aşamaları paylaşarak öğrencilerin kariyer planlamalarında hedef belirlemenin önemini vurguladılar.

Konuklar elde ettikleri başarılardan bahsederek Veteriner Hekimi aday öğrencilere birçok konu hakkında tecrübelerini aktardılar. Programda veteriner hekimliğin geleceği, kariyer planlaması, mesleki branş seçimi, veteriner hekimler arasında mesleki dayanışma ve etik davranışlar, mesleki ve kişisel gelişim, tek sağlık, hayvan sağlığı, hayvan refahı, hayvan hakları ve veteriner halk sağlığı gibi birçok konuya değinildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşen programda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nihat Denek ve konuklar, mesleğe atılacak aday öğrencilere tavsiyelerde bulundular.

Program kapsamında katılımcı öğrenciler, konuklara Veteriner Hekimlikte kariyer planlama süreçleri ile ilgili sorular sordular.

Program, panelistlere katılımları ve katkıları adına plaket takdimi ile son buldu.

urfa çağdaş şanlıurfa üniversite kariyer günleri veteriner öğrenci sektör
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı