Advert
Advert

4 Bin öğrenciye deneme sınavı desteği

Viranşehir Belediyesi, ilçe genelinde üniversiteye hazırlanan mezun ve 12.Sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavı düzenledi.

4 Bin öğrenciye deneme sınavı desteği
4 Bin öğrenciye deneme sınavı desteği Admin
Advert

Şehir genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar ve Özel kurumlar olmak üzere 34 okulda eş zamanlı yapılan YKS deneme sınavına 4 bin öğrenci katıldı.

Gençliğe ve eğitime yönelik yaptığı yatırımlarla takdir toplayan Viranşehir Belediyesi, eğitime destek olmak adına faaliyetlerini sürdürüyor.

Üniversite sınavlarına hazırlanan adayların sınav stresini azaltmak ve sınavlara hazırlanmalarına katkı sağlamak isteyen Viranşehir Belediyesi, bu kapsamda YKS’ye hazırlanan 4 bin öğrenciye yönelik TYT ve AYT deneme sınavı desteği sağladı.

Bu kapsamda, şehir genelinde sınavlara hazırlanan mezun ve 12.Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen deneme sınavlarının 5’incisi gerçekleştirildi.

Şehir genelinde 34 okulda gerçekleştirilen YKS deneme sınavına 4 bin Üniversite adayı öğrenci katılım sağladı.

Gerçekleştirilen deneme sınavlarının kendilerini analiz etmekte ve sınavlara motivasyon konusunda çok faydalı olduğunu ifade eden öğrenciler,eğitime ve gençlere verdiği desteklerden dolayı Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ekibine teşekkür etti.

GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ

Şehir genelinde gerçekleştirilen deneme sınavlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, “Eğitimi ve öğrencilerimizi desteklemek adına çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda, İlçe genelinde mezun ve 12.Sınıflara yönelik sınavlara hazırlık mahiyetinde olan deneme sınavlarının 5.’incisini gerçekleştirdik. Şu ana kadar 20 bin öğrenciye deneme desteği sağladık. YKS Sınavlarına kadar gençlerimize toplam 48 bin deneme desteği sağlamayı hedefliyoruz. Viranşehir Belediyesi olarak gençlerimizin yanında olmaya, eğitime destek vermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede düzenlediğimiz ve düzenleyeceğimiz ücretsiz deneme sınavları ile öğrencilerimiz kendilerini hem test etme imkanı bulacak hem de sınav streslerini azaltacaklar. Hedefimiz, verdiğimiz desteklerle öğrenci kardeşlerimizi hayallerini kurdukları üniversitelere yerleştirmektir. Viranşehir Belediyesi olarak her zaman öğrenci ve gençlerimizin yanındayız. Şehrimizde eğitimi ve öğrencilerimizi desteklemek adına çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

urfa çağdaş viranşehir deneme sınavı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı