Advert
Advert

İnme Merkezinde Girişimsel Nöroloji Uzmanı Hizmet Vermeye Başladı.

Şehrin önemli sağlık merkezlerinden biri olan Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye ek hizmet binasında bulunan inme merkezinde, Girişimsel Nöroloji Uzmanı Dr. Musa Temel, hizmet vermeye başladı.

İnme Merkezinde Girişimsel Nöroloji Uzmanı Hizmet Vermeye Başladı.
İnme Merkezinde Girişimsel Nöroloji Uzmanı Hizmet Vermeye Başladı. Admin
Advert

İnme Nedir?

İnme beyin damarlarına giden kan akışının aniden kesilmesine bağlı olarak gelişen, zihinsel ve fiziksel yeti kaybına neden olan serebrovasküler bir sağlık sorunudur. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı verilerine göre inme yaşam kalitesini etkileyen hastalıklar içerisinde ilk sırada yer almaktadır.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren İnme Merkezinde inme (felç) hastalarına, endovasküler yeni nesil teknolojilerle, güncel ve kaliteli tedavi metotları bölge halkının hizmet vermeye devam ediyor.

Beyin ve sinir sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde son derece önemli bir rol oynayan Girişimsel Nöroloji, ileri teknolojiye sahip cihazlar sayesinde hastalara kesin teşhis ve tedavi imkânı sunuyor.

İnme hastalığı ile ilgili bilgi veren Uzman Dr. Musa Temel, hastalığın hemen olup biten bir şey olmadığını vurgulayarak şu ifadelere yer verdi;  İnme sonrası hastalarımızın sıkı takip edilmesi, risk faktörlerinin kontrol altına alınması, tedavisinin düzenli takip edilmesi aynı zamandan bazı hastalarımıza gerekli botulinum toksin uygulamaları ve fizik tedavi destekleri de hastanemizde uygulanabilmektedir.”

İnme geçiren hastaların hızlı bir şekilde hastaneye getirilmesi gerektiğini ifade eden Temel, hastalara ilk 6 saat içerisinde müdahale edilirse daha iyi sonuçlar elde edilebildiğini söyledi.

urfa çağdaş şanlıurfa akif inan hastane eğitim araştırma
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı