Advert

Hemşirelik Haftası Coşkulu Kutlandı

Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Şanlıurfa İl Sağlık müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Hemşirelik Haftası’ programı, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesi Haliliye Ek binası konferans salonunda gerçekleşti.

Hemşirelik Haftası Coşkulu Kutlandı
Hemşirelik Haftası Coşkulu Kutlandı Admin
Advert

Etkinlik saygı duruşu istiklal marşı ve meslekte 25 yılını doldurmuş Hemşirelerin slayt gösterisiyle başladı.

Hemşirelik haftası programına Şanlıurfa Vali yardımcısı ve Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Faruk Bayuk, Harran Üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, Harran Üniversitesi Sağlık bilimleri fakültesi hemşirelik bölüm başkanı Doç. Dr. Selma Kahraman Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Faruk Günak, Rıfat Kemal Aydın, Abdullah Solmaz, İbrahim Demir, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Ögr. Üyesi. Dr. Ahmet Kaya, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Bedri Caner Kaya, Hastane yöneticileri ve Hemşireler katıldı.

Açılış konuşmalarında, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesi sağlık Bakım Hizmetleri müdürü Sibel Ceylan Gür; Tüm Çalışma Arkadaşlarımın Hemşireler haftasını kutluyorum.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Bedri Caner Kaya, çok değerli mesai arkadaşlarımın Hemşireler gününü kutluyorum sizleri burada gördüğüm için çok mutluyum,

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri hizmet başkanı öğr. Üyesi Dr. Faruk Günak; Kovid sürecinde vefat eden sağlık çalışanlarına Allahtan rahmet dileyerek, iyiki varsınız dedi.

Harran Üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Akif Altay; Hemşirelik hizmeti sadece hastanelerde değil evde, işyerinde, okullarda yani insanın yaşadığı her yerde hizmet veren meslektir.

Şanlıurfa Vali yardımcısı ve Haliliye Kaymakamı Metin Esen; sağlık alanında yapılan bütün iyileştirmeler ve yapılan yatırımlar ancak içinde Hemşirelerin yapacağı özverili çalışma ile anlam bulacağını düşünüyorum, dedi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Faruk Bayuk; Hemşireliğin, mesai kavramı gözetmeksizin, fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu ve vazife esnasında vefat eden tüm sağlık çalışanlarına Allah tan rahmet diliyorum dedi.

Tüm konuşmacılar Hemşireler haftasını kutladı. Konuşmaların ardından Müzik dinletisi ile birlikte meslekte 25 yılına dolduran Hemşirelere plaket takdim edildi.

Plaket takdim programının sonrasında ise Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Üstün Dökmen’in online olarak sunduğu “Sağlamlık ve Sağlık” konulu konferansı gerçekleştirildi.Hemşirelik haftası kutlaması katılımcıların katıldığı kokteyl ile son buldu.

urfa çağdaş şanlıurfa sağlık fakülte eğitim araştırma
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı