Advert
Advert

Anadolu Basını, Çözüm Yolunda...

Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu, her ay farklı bir şehirde toplanarak sektörün sorunlarını yerel basın mensuplarından dinleyecek ve aldığı çözüm önerilerini yetkili kurumlara iletecek.

Anadolu Basını, Çözüm Yolunda...
Anadolu Basını, Çözüm Yolunda... Admin
Advert

Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu, yerel basının sorunları için harekete geçti. "Anadolu Basını, Çözüm Yolunda" projesi kapsamında şehirleri dolaşacak olan ABB Yönetimi, ilk toplantısını Samsun’da yapacak.

11-13 Temmuz tarihlerinde yerel basın temsilcileri ile bir araya gelmek için Samsun’da olacaklarını belirten Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı M. Bora Zor, şu açıklamayı yaptı:

“Ekonomik sıkıntılar, yeni internet yasası ve basını kontrol altına almaya yönelik yeni uygulamalar nedeniyle Anadolu Basını, görevini yerine getiremez hale geldi. Ancak artık bir çözüm üretmek gerekiyor, yoksa yakında Anadolu Basını diye bir şey kalmayacak. Biz inanıyoruz ki çözümü yine Anadolu’nun bağrından çıkan Anadolu Basın Birliği üretecektir.”

*Anadolu Basınının Sesini Duyan Yok*

Anadolu basınının sorunlarına kimsenin kulak vermediğini belirten Zor, sözlerine şöyle devam etti:

“Ne yazık ki Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu’nda görev yapan sektörümüzün temsilcileri, sorunlarımızı dile getirmekten son derece uzaklar. Sektörü temsil etmek için kurulmuş federasyonlar ise çözümden bihaber. Çünkü Anadolu basınının sıkıntılarına yabancılar. Biz, Anadolu’nun bağrından kopan, 50 yıllık geçmişe sahip bir dernek olarak çözüm için yola çıktık. Artık her ay bir şehirde toplanarak yerel basın temsilcileri ile bir araya geleceğiz. Bu doğrultuda ilk toplantımızı 11-13 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da yapacağız. Meslektaşlarımızla bir araya gelip, şehirdeki kurumlardan sektör ile ilgili düşüncelerini dinleyeceğiz. Daha sonra bu ziyaretlerimizden elde ettiğimiz verilerden oluşturacağımız raporumuzu yetkili kurumlara teslim edeceğiz. Anadolu basınının dile getirdiği talep ve çözüm önerilerinin takipçisi olacağız. Samsun’da gerçekleştireceğimiz ilk toplantıya bu şehirdeki tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.

urfa çağdaş şanlıurfa anadolu basını basın birliği basın mensubu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı