Advert
Advert

CHP’li vekiller Urfa’da yaşanan elektrik kesintilerini protesto etti

CHP’li vekiller Urfa kent merkezi ve ilçelerinde sık sık yaşanan elektrik kesintilerini TBMM’de protesto etti. Mecliste “Şanlıurfa'da Elektrikler Kesik!" yazılı afişler açıldı.

CHP’li vekiller Urfa’da yaşanan elektrik kesintilerini protesto etti
CHP’li vekiller Urfa’da yaşanan elektrik kesintilerini protesto etti Admin
Advert

Urfa'da yaşanan elektrik kesintilerinin günlük yaşamı olumsuz etkilediğini ifade eden CHP’li vekiller, diyaliz hastalarının tedavilerinde, tarımsal sulamada, sanayide, hayvancılıkta ve temiz içme suyuna erişimde sorunlar yaşandığını da ifade ettiler.

Bununla ilgili söz alan bazı CHP’li vekiller, “Ürünün sulanmaya en ihtiyaç duyduğu dönemdeyiz. Eğer sulama yapılmazsa çifçinin emeği heba olacak. Borçlar daha da katlanacak. Bırakın çiftçi tarlasını, bahçesini sulasın. Mahsulünü kaldırsın sonra borcunu ödesin. Ülkede devletin çiftçi ile helalleşmesi gerekir. Cumhurbaşkanı'na sesleniyoruz; insafa gelsinler. Şanlıurfalıları elektrik enerjisinden mahrum bırakmayın. Vatandaşın mağduriyetini giderin. Şanlıurfa halkı büyük bir mağduriyet yaşıyor. Halkın yaşam ve sağlık hakkı ihlal ediliyor. Enerji bir insan hakkıdır” dediler.

Konuya ilişkin bir paylaşım yapan CHP Urfa milletvekilli Mahmut Tanal ise şu ifadelere yer verdi:

Şanlıurfa'da zulme dönüşen elektrik kesintilerine bir kez daha dikkat çekmek amacıyla CHP Grubu olarak, TBMM Genel Kurulu'nda "Şanlıurfa'da Elektrikler Kesik!" yazılı afişleri açtık.

CHP TBMM Grubuna, milletvekili arkadaşlarıma hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.

urfa çağdaş şanlıurfa elektrik kesintisi meclis protesto
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı