Advert
Advert

Randevu krizi büyüyor: Urfa’da randevusu olanlar bile muayene edilmiyor!

Türkiye'nin dört bir yanındaki devlet hastanelerinde ve özellikle Urfa'da birçok hastanelerde, yoğunluk sebebiyle randevu sıkıntısı yaşanırken iddiaya göre randevu alan bazı vatandaşlarında randevuları olmalarına rağmen keyfi olarak tedavi edilmedikleri söyleniliyor.

Randevu krizi büyüyor: Urfa’da randevusu olanlar bile muayene edilmiyor!
Randevu krizi büyüyor: Urfa’da randevusu olanlar bile muayene edilmiyor! Admin
Advert

Urfa'da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve ALO 182 üzerinden randevu almaya çalışan vatandaşlar bazı bölümlerden hiçbir şekilde randevu alamamaktan şikayetçi olurken aksine randevu alan birçok vatandaş ise randevu aldıkları hastanelerde orada ki bazı hekimlerin keyfi uygulamaları yüzünden randevuları olmalarına rağmen muayene bile edilmeden geri gönderildiklerini belirtiyorlar.

Söz konusu bununla ilgili ismini vermek istemeyen bir vatandaş konuyla ilgili Urfa'da Haliliye Ağız ve Diş sağlığı merkezine randevu üzerine gittiğini ancak keyfi uygulamalar yüzünden muayene edilmeden geri gönderildiğini iddia etti.

Öte yandan uzun süredir randevu almak için beklediğini anlatan bazı vatandaşlar da randevu için hastaneleri aradığında bir boşluk olmadığı için muayene olamadıklarını belirtiyor.

Kontrole dahi randevu bulamadığını aktaran bir başka vatandaş da, "2 yıl önce bana ameliyat olacağımı söylediler. Hala çağrılacağım. Sabahlara kadar ağlıyorum, ağrım var. Hiçbir işimi yapamaz hale geldim. 'Bekleyeceksin' diyorlar. Her gün ağrı kesicilerle vakit geçiriyorum. Bir sene sonraya alabiliyorum randevuyu" ifadelerini kullandı.

urfa çağdaş şanlıurfa haliliye ağız diş sağlık merkezi muayene keyfi uygulama hastane
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı