Advert
Advert

Belediyeden Öğrencilere Destek:

Deneme Sınavında dereceye giren öğrencilere Ödülleri verildi!

Belediyeden Öğrencilere Destek:
Belediyeden Öğrencilere Destek: Admin
Advert

Akçakale belediyesinin düzenlediği Liselere Geçiş Sınavı (LGS) de dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Akçakale belediyesi, öğrencilerin Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) hazırlık sürecinde destek olmak amacıyla önemli bir adım attı. Öğrencilerin sınav heyecanını azaltmak ve onlara ek bir motivasyon sağlamak amacıyla ücretsiz ve ödüllü deneme sınavı düzenlendi.

Düzenlenen deneme sınavı, öğrencilerin LGS'ye hazırlık sürecinde kendilerini deneme fırsatı buldukları önemli bir etkinlik olarak görüldü. Sınava katılan öğrenciler, sınav stresini azaltmanın yanı sıra gerçek sınav deneyimini yaşayarak kendilerini daha iyi hazırlama fırsatı buldular.

Sınav sonuçlarına göre dereceye giren öğrencilere Akçakale ilçe milli eğitim Müdürü Halil Tekyıldız, Akçakale belediye başkan vekili Emine Ağar ve gençlik merkezi Müdürü Abdülhadi Ayhan tarafından dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Dereceye giren öğrenciler Birinciye Bisiklet ikinciye Tablet ve Üçüncüye Akıllı saat hediye edildi.

Akçakale Belediyesi Gençlik Merkezi Müdürü Hadi Ayhan Yaptığı kısa açıklamada; bu tür etkinlikler öğrencilerin sınav süreçlerine olumlu katkı sağladığı, eğitimde fırsat eşitliğinin artırılmasına yönelik önemli bir adım olduğunu söyledi.

Öğrencilerin eğitim hayatlarında başarılarını artırmak ve onları desteklemek adına belediyemiz, benzeri etkinliklere devam edecek. Dedi.

urfa çağdaş akçakale belediyesi öğrenci deneme sınavı öğrenci ödül
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı