Advert
Advert

Ekinci’den seçim öncesi sağduyu çağrısı

Viranşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci, basın mensupları ile bir araya geldi.

Ekinci’den seçim öncesi sağduyu çağrısı
Ekinci’den seçim öncesi sağduyu çağrısı Admin
Advert

Basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Başkan Ekinci, “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde sağduyu çağrısı yaparak, Seçimlere kazanan Viranşehir olsun” dedi.

Viranşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci, İlçede faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda programında buluştu.

Kahvaltı programında konuşan Başkan Ekinci, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde yarışacak siyasi partilere sağduyu çağrısı yaparak, seçimin birlik, beraberlik ve kardeşlik havasında geçmesi dileğinde bulundu.

İlçede son 5 yılda yapılan hizmetleri anlatan Başkan Salih Ekinci, seçilmesi durumunda yapılacak projeleri önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri proje lansman programında açıklayacaklarını söyledi.

İlçenin kanayan yaralarından biri olan içme suyu sorununa neşter vurarak 300 kilometre içme suyu şebekesi hattını komple yenilediklerini sözlerine ekleyen Ekinci, “ Evlerin üstündeki su depoları inşallah önümüzdeki yıl tarihe karışacak. Yapılan alt yapı çalışmalarıyla ilçenin 40 yıllık içme suyu sorununu büyük oranda çözdük. Su sorununun yanı sıra ilçenin birçok mahallesi Doğalgazla buluştu. Elektrik enerji hatları komple yer altına alındı. Elektrik, doğalgaz ve işçe suyu çalışmalarından dolayı vatandaşlarımız mağdur olmuş olabilir. Bunun farkındayız ama kazı yapılmadan da ne alt yapı nede üst yapı çalışmaları olmaz. Son aldığımız bir kararla artık bir mahallenin alt yapısı bitirilmeden diğer mahallelere geçmelerine izin vermeyeceğiz. Tıpkı Yenişehir Mahallesinde yaptığımız çalışmalar gibi. Bir mahalle bittikten sonra diğer mahallelere geçip kazı yapılacaktır. Alt yapı çalışmaları bittikten sonra da ivedilikle üst yapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz.” Dedi.

Başkan Ekinci, daha sonra basın mensuplarıyla 31 Mart Yerel Seçimleri, ilçenin sorunları ve çözüm yolları başta olmak üzere birçok konuda fikir alışverişinde bulunduk.

Basın mensupları da, davetlerinden dolayı Başkan Ekinci’ye teşekkür ederek, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

urfa çağdaş şanlıurfa viranşehir başkan ekinci seçim çalışması
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı