Advert
Advert

Vali Şıldak Resulayn’da İncelemelerde Bulundu

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Barış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılan Resulayn’da incelemelerde bulundu.

Vali Şıldak Resulayn’da İncelemelerde Bulundu
Vali Şıldak Resulayn’da İncelemelerde Bulundu Admin
Advert

Vali Yardımcısı Erinç Demir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran ve İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici ile birlikte ilk olarak Meşrefe 49. Komando Tugay Komutanlığını ziyaret eden Vali Şıldak, çalışmaları hakkında askeri yetkililerden bilgi aldı. Türkiye’nin güvenliğinin sağlanması için sınır ötesinde görev başındaki Mehmetçik’e teşekkür eden Vali Şıldak, “Ülkemizin ve bölgenin huzuru için fedakârca görev yapan kahramanlarımızla bir araya geldik. Üstün gayretleri ve fedakarlıkları için milletimiz adına her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Temaslarına Resulayn Tekstil Atölyesi, Gençlik Merkezi ve Halk Eğitim Merkezinde devam eden Vali Şıldak, Koordinatör Vali Yardımcısı Abdülhamid Uyar’dan çalışmaları hakkında bilgi alarak bölge halkına sunulan hizmetlerin bölgede sağlanan huzurun bir göstergesi olduğunu kaydetti. Günlük yaşamın huzur içerisinde devam ettiğini görmenin memnuniyet verici olduğunu sözlerine ekleyen Vali Şıldak, “Bölge halkı, açılan atölyeler ve merkezler sayesinde becerilerini geliştirme veya yeni beceriler kazanma şansı buluyorlar. Bu sayede de aile bütçelerine katkı sağlama imkânı elde ediyorlar. Uzun yıllar terör baskısı altında kalmış insanların artık yüzlerinin gülmesi, hayatlarının normale dönmesi harekatın en önemli kazanımlarından biridir” ifadelerini kullandı.

Resulayn temaslarının ardından Ceylanpınar Gümrük Kapısında da incelemelerde bulunan Vali Şıldak, Kaymakam Emrah Uzun’dan gümrük geçişleri, personel durumu ve yeni idari bina inşaatı hakkında bilgi alarak bölgeden ayrıldı.

urfa çağdaş şanlıurfa ceylanpınar rasulayn vali şıldak
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı