Advert
Advert

Vali Şıldak; Büyüklerimiz Baş Tacımız

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Gündüzlü Bakım ve Aktif Yaşam Merkezinden yararlanan yaşlılarla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Vali Şıldak; Büyüklerimiz Baş Tacımız
Vali Şıldak; Büyüklerimiz Baş Tacımız Admin
Advert

Özel bir mekânda yaşlılarla buluşan Vali Şıldak, “Büyüklerimiz olarak; atalarımız, babalarımız ve annelerimiz olarak sizleri bağrımıza basıyoruz. 1 Ekim, Dünya Yaşlılar Günü olarak kutlanıyor, bu vesile ile bir araya geldik.” dedi.

Programda yaşlılara gül takdim ederek Yaşlılar Gününü kutlayan Vali Şıldak, “Biz de size olan sevgimizi, sadakatimizi ve saygımızı göstermek için böyle bir yemek programında beraber olduk. Bir neslin devamı ve sağlıklı olarak sürdürülmesi, bir toplumun yükselmesi, bir devletin ve ülkenin gelişmesi için bazı şeyler lazım. Çocukların ve gençlerin büyüklerine sahip çıkması, geçmişini unutmaması, köklerine bağlı kalması ve onlara hürmeti, saygıyı eksik etmemesi lazım.

Bizim de devlet olarak yaptığımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki hassasiyeti çerçevesinde büyüklerimizi el üstünde tutmak ve baş tacı etmektir. Toplumumuzun en çok ilgi göstermesi gereken, en çok alakadar olması gereken kesimleri arasında büyüklerimiz ve yaşlılarımız var. Hayatın her türlü zorluğunu yaşamış, bütün badireleri atlatmış, çocuklarınızı ve torunlarınızı yetiştirmiş olarak, onları hayata hazırlamış olarak geldiniz ve şimdi de bizlere tecrübenizle rehberlik ediyorsunuz. Bizim kapımız, yüreğimiz ve gönlümüz her zaman sizlere açık olacak.” diye ifade etti.

Sözlerini sürdüren Vali Şıldak, “Sizlerin nezdinde Şanlıurfa’mızda yaşayan bütün büyüklerimizin, bize rehberlik eden, yol gösteren ve yaş alan büyüklerimizin ellerinden öpüyoruz. Her biriniz bizim için çok kıymetli, çok değerli ve biz de sizlere devletimizin güler yüzünü ve tabii yaklaşımını göstermiş oluyoruz. Sizler var oldukça biz sizlerden ilham, güç ve cesaret alacağız. Siz hayatta bulunduğunuz son ana kadar inşallah bizden hep sevgi ve saygı göreceksiniz. Urfa’da da bunun en güzel örneklerini görüyoruz, yaşlılarına ve büyüklerine sahip çıkan bir toplum görüyoruz. Bu güzel örneklerin çoğalması bizim için toplumumuzun güçlenmesi, hayatta kalması ve milletimizin bekası için çok önemlidir.” şeklinde konuştu. 

Programa Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici ile müdürlük personelleri de katıldı.

urfa çağdaş şanlıurfa 1 ekim yaşlılar günü vali şıldak
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı