Advert
Advert

Karaköprü’de yeşil alan oranını artıyor

Karaköprü Belediyesi, Seyrantepe mahallesine 4 bin metrekare alanda yeni bir park kazandırırken ilçedeki yeşil alan oranını artırmak için çalışmalarını sürdürüyor

Karaköprü’de yeşil alan oranını artıyor
Karaköprü’de yeşil alan oranını artıyor Admin
Advert

Değişen ve hızla büyüyen ilçe Karaköprü'de vatandaşlara yeni dinlenme ve nefes alma alanları kazandırmak isteyen Karaköprü Belediyesi ilçeye kazandırdığı parklarla yeşil alan oranını her geçen gün arttırıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Seyrantepe Mahallesine kazandırılan 4 bin metrekarelik yeni parkın çalışmaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Mahalledeki vatandaşların talebi üzerine Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin talimatıyla mahalleye kazandırılan parkta çalışmalar kısa sürede tamamlanırken, çevredeki vatandaşların yeşil alan ve yaşam alanı ihtiyacını karşılamak için yapılan parkın içerisinde çocuk oyun grupları, oyun sahaları ile oturma grupları yer alıyor.

Seyrantepe Mahallesinde son dönemlerde önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli buradaki yeşil alan ihtiyacını gidermek için 4 bin metrekarelik alanda yeni bir park kazandırdıklarını kaydetti.

Başkan Baydilli, “Seyrantepe yeni yerleşim alanı potansiyeliyle çok tercih edilen ve nüfusu sürekli artıran bir mahallemizdir. Konutlaşmanın arttığı bu bölgede yeşil alanlar, dinlenme alanları vatandaşlarımız için çok değerlidir. Biz de vatandaşlarımızın nefes alacağı, zaman geçirip dinlenebileceği bu parklarımızı mahallemize kazandırıyoruz. 4 dönüm üzerine yaptığımız yeni parkımız mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2023 yılı sonuna kadar ilçeye toplamda 100 bin metrekarenin üzerinde yeşil alan ilçeye kazandırılacak.

urfa çağdaş karaköprü park yeşil alan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı