Advert

88 Öğrenci Hayallerine Kavuştu

Viranşehir Belediyesi tarafından açılan Genç Bilgi Evinde YKS sınavına hazırlanan 88 öğrenci hayallerinde ki üniversite hedefine ulaştı.

88 Öğrenci Hayallerine Kavuştu
88 Öğrenci Hayallerine Kavuştu Admin
Advert

Aralarında 3 Tıp,3 Diş hekimliği,3 Eczacılık ve 3 Hukuk Fakültesi de bulunan Viranşehir’in gurur tablosu başarısı ile göz doldurdu.

Gençliğe yönelik yaptığı yatırımlarla takdir toplayan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatlarıyla Etüt Merkezine dönüştürülen Belediye eski hizmet binasında sınava hazırlanan öğrencilerden 88’i hayalini kurduğu üniversiteyi kazandı.

Her alanda gençlerin ve gençliğin yanında olan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, eğitime verdiği destekle gençleri hayallerine kavuşturmaya devam ediyor.

Çarşı merkezinde bulunan Belediye eski hizmet binasında ücretsiz AYT-TYT kursları ve kaynak kitap yardımı ile gençlere sunulan imkanlarla geleceklerine yön verdi.

Viranşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Genç Bilgi Evinde düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarında başarılı bir hazırlık dönemi geçiren 88 öğrenci, ülkemizin değişik illerindeki üniversitelerde istedikleri bölüme yerleşmeyi başardı.

Viranşehir Belediyesi Bilgi Evinde eğitim hazırlanan öğrencilerden 3 Tıp, 3 Diş Hekimliği, 3 Eczacılık, 3 Hukuk,7 Mühendislik,22 Hemşirelik,3 Ebelik,17 Özel Eğitim Öğretmenliği,4 Okul öncesi Öğretmenliği,5 İngilizce Öğretmenliği ve 18 (İlköğretim- Matematik- Sınıf Öğretmenliği) Fakültelerini kazandı.

Gençlere yatırımın meyvesini vermeye başladığını belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Geleceğin teminatı gençleri hayallerine kavuşturmanın sevinç ve mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

Başkan Ekinci; “Viranşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediğimiz Destekleme ve Yetiştirme kurslarımızda eğitim görerek, hayallerindeki üniversiteyi kazanan genç kardeşlerimi tebrik ediyor, üniversite hayatlarında başarılar diliyorum.

Viranşehir Belediyesi olarak eğitime destek vermeye devam ederek, her zaman onların yanında ve en büyük destekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi.

Viranşehir Belediyesi’nin kendileri için tüm imkânları seferber ettiğine dikkat çeken gençler, Başkan Salih Ekinci’ye teşekkür etti.

urfa çağdaş viranşehir eğitim öğrenci üniversite hayali
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı