Advert
Advert

Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hasta kabulüne Başladı

Haliliye ilçesi Devteşti mahallesinde bulunan Haliliye Belediyesi'ne ait çok amaçlı bina Sağlık Bakanlığına devredilmişti. Yapılan tadilat ve teknik donanımların tamamlanmasıyla hastaneye dönüştürülen bina bugün itibari ile hasta kabulüne başladı.

Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hasta kabulüne Başladı
Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hasta kabulüne Başladı Admin
Advert

İl Sağlık Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz, Sağlık Hizmetleri Planlama Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Yusuf YAVUZ ve Hizmet Başkanları ile birlikte Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulundular.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz

65 ünit li Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bugün itibari ile hasta kabulüne başladı. Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin açılması ile birlikte Türkiye de iki tane Ağız ve diş Sağlığı hastanesi olan dördüncü Şehir olmuş olduk.

Bu ilimiz için büyük bir kazanımdır. Çünkü bu tür hastanelerde Ameliyathane ortamında cerrahi işlemlerin yapıldığı, Diş yandal uzmanlarının olacağı ve hastaların yatırıldığı bir hastane olacaktır. Ayrıca İlimizdeki Adsh ve Adsm ler içerisinde en büyüğü olarak hizmet verecektir. Hastanemiz 50 ünit ve 5 yatak kapasitelidir. Bakanlığımız tarafından Haliliye ilçemizde bulunan semt polikliniğinin bu hastaneye bağlanmasıyla 65 ünit ve 5 yatak kapasitesine sahip bir hastane olarak hizmet verecektir.

Haliliye halkına devteşti halkına hayırlı olsun dedi.

urfa çağdaş haliliye ağız diş sağlık hasta kabulu devteşti mah
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı