Advert
Advert

Kadınlar Zamanını Kurslarda Değerlendiriyor

Karaköprü Belediyesi'nin sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında açtığı KARAMEK meslek edindirme kurslarıyla kadınlar boş zamanını değerlendirerek hem meslek öğreniyor hem de üretim yapıyor

Kadınlar Zamanını Kurslarda Değerlendiriyor
Kadınlar Zamanını Kurslarda Değerlendiriyor Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren KARAMEK (Karaköprü Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) kadınlardan yoğun ilgi görüyor.

Necmettin Cevheri Kültür ve Gösteri Merkezinde usta öğreticiler tarafından verilen; giyim, dikiş, tasarım, kuaförlük, resim ve halı dokuma kurslarında el becerilerini geliştiren kadınlar, diğer yandan da kendi üretimleri olan ürünleri satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Ayrıca temel bilgisayar eğitimi kursuyla da kadınlar bilgisayarda kendilerine yarayacak temel programları ve bilgisayar donanımını öğreniyor.

KARAMEK kurslarında her yaştan kadın seçtiği kursa gidip boş zamanını verimli bir şekilde değerlendirirken, kurslarla birlikte sosyalleşme faaliyetinde bulunup sanat ve meslek öğreniyorlar. Kursiyerler kurlarda eğitim görürken çocukları da kültür merkezinde bulunan kreşte öğretmen eşliğinde oyunlar oynayarak zaman geçiriyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli kadınlara yönelik açılan bu kursların önemli olduğuna değinerek, “KARAMEK projemizle birlik hanımlar gittikleri kurslarda hem boş zamanını değerlendirmiş oluyor hem de bir el becerisi mesleği öğrenmiş oluyor. Usta öğreticilerimizle ve eğitim sınıflarımız, ekipmanlarımızla hanımlar güzel zaman geçirerek meslek öğreniyorlar.

Her geçen gün büyüyen ilçemizde farklı mahallelerimizde bulunan kültür merkezlerimizde kurslar açıp daha fazla kişiye hizmet vermeye çalışıyoruz.  İnşallah bu kursların sayısını artırıp daha fazla hanımın bunlardan yararlanmasını sağlamaya çalışacağız” diye konuştu.

Kurslara katılım gösteren kadınlar da bu kursların sosyalleşme açısından kendilerine çok iyi geldiğini ve yeni arkadaşlar edindiklerini ifade ederken, evdeki işlerden arta kalan boş zamanı bir meslek veya sanat öğrenerek değerlendirmekten dolayı mutlu olduklarını belirtip bu imkanları kendilerine sunan Başkan Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar www.karamek.com adresinden veya 444 9 657 nolu Beyaz Masa biriminden bilgi alabilecek

urfa çağdaş karaköprü karamek kadın kurs eğitim urfa haberleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı