Advert
Advert

Vali Ayhan’dan Kurban Bayramı mesajı

Urfa Valisi Salih Ayhan Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Ayhan’dan Kurban Bayramı mesajı
Vali Ayhan’dan Kurban Bayramı mesajı Admin
Advert

Bayramlarda kardeşliğin ve millet olma şuurunun pekiştiğine değinen Vali Ayhan, mesajında bayramın birlik ve beraberlik içinde geçmesini diledi. Kurban Bayramı’nda paylaşma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin yaşandığını belirten Vali Ayhan, “Güzel şehrimizde, yeni bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Birlik, beraberlik, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşmanın yeşermesine, tazelenmesine vesile olan bayramlar, tüm İslam alemi için önem taşımakta ve geçmişle bugün arasında güçlü bir köprü kurmaktadır. Kaynaşmanın, birleşmenin sıcak tebliği olan bayramlar; dargınları barıştırmak, uzakları yakınlaştırmak için en güzel vakitlerdir” diyerek “Bu güzel vakitleri en iyi şekilde değerlendirerek Allah’ın huzurunda kurban ibadetimizi layıkıyla yerine getirebilmeyi diliyorum. Çünkü kurban, kullarını Allah’a yaklaştıran en güzel vesiledir. Buyurulduğu gibi, imkânı olan tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nda yapacağı en hayırlı şeylerden biri kurban kesmektir. Ancak bu noktada, kurbanın asıl amacının ihtiyaç sahiplerine erişmek olduğu da unutulmamalıdır. Bu sebeple bayramı tam anlamıyla yaşayabilmemiz için, bayram coşkusunu gönülden gönüle taşımalıyız. Unutmamalıyız ki sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar, üzüntüler ve acılar ise paylaşıldıkça azalır. Küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak kucaklaşmalı, yardımlaşma ve dayanışmayı artırarak kardeşlik duygularımızı güçlendirmeli, bayramlarımızı günün anlam ve önemine uygun bir şekilde yaşamalıyız.

Bunların yanı sıra, bayram ziyaretlerini gerçekleştirmek için yola çıkacak olan kardeşlerimden, yolculuk boyunca dikkatli olmalarını istirham ediyorum. Her sene yoğun şekilde yaşanan bayram trafiğinde, maalesef üzücü haberler alıyoruz. Bu bayramı alacağımız tedbirlerle en tatlı şekilde bitirelim. Bayram havasını matem havasına çevirmeyelim.

Şanlıurfa Valiliği olarak, vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız gerekli önlemleri almıştır. Bayram boyunca, ilimizdeki huzur ve güven ortamını temin etmek amacıyla vazife başında olacak olan çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Tüm hemşehrilerime, sevdikleriyle geçirecekleri nice bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

urfa çağdaş şanlıurfa vali ayhan kurban bayram mesaj
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı