Advert
Advert

Ş.Urfa İHH’dan Sudan’a Yardım Kampanyası

Şanlıurfa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından, ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasındaki çatışmaların 15 Nisan'dan bu yana devam ettiği Sudan’a yönelik kapsamlı bir yardım çalışması başlatıldı. Çalışma, yapılan yazılı basın açıklaması ile kamuoyuna duyuruldu.

Ş.Urfa İHH’dan Sudan’a Yardım Kampanyası
Ş.Urfa İHH’dan Sudan’a Yardım Kampanyası Admin
Advert

Konu ile ilgili olarak Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila yaptığı açıklama da; “Yardım çalışması kapsamında ayni ve nakdi bağışlarla birlikte, başta ihtiyaç duyulan temel gıda maddeleri olmak üzere battaniye, çadır ve ilaç gibi malzemeleri bölgeye ulaştıracağız” dedi.

Atila daha sonra şunları ekledi; “Sudan’da yaşanan karışıklık, özellikle başkent Hartum ve çevresinde gıda, su, ilaç ve yakıt sıkıntısının ciddi boyutlara ulaşmasına sebep oldu. Ülkede, ulaşım maliyetleri hızla artarken, insanların güvenli bölgelere göç etmesi de oldukça zor. Yaşanan iç karışıklık, özellikle ülke genelinde yoğun bir şekilde gıda, içme suyu ve barınma sorununa neden oldu. Son raporlara göre 46 milyon nüfuslu ülkede 25 milyon kişi yardıma ihtiyaç duyuyor. Acilen desteklerimize ihtiyaçları var.

Kampanyamıza destek olmak isteyen hayır sahipleri nakdi yardımlarını aşağıda yazılı olan hesaplarımıza havale yolu ile yapabilirler.

Destek olmak için:

???? Banka Yoluyla:

Şanlıurfa İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Derneği (Ş.Urfa İHH)

☎ 0414 312 96 66

Kuveyt Türk IBAN: TR79 0020 5000 0083 2353 2000 01

Ziraat Bankası IBAN: TR70 0001 0002 5366 4937 4650 03

Açıklama: SUDAN

urfa çağdaş şanlıurfa ihh sudan yardım kurban çalışma
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı