Advert
Advert

Kadınların Adresi Hanımlar Konağı Oluyor-VİDEOLU-

Haliliye Belediye tarafından kadınlar için hizmete sunulan Hanımlar Konağı, Osmangazi Mahalle sakinlerinin adresi oldu. Buradaki kurslarla hem meslek öğrenen hem de spor yapma imkanı bulan kadınlar, zamanlarını çeşitli hobiler edinerek değerlendiriyor.

Kadınların Adresi Hanımlar Konağı Oluyor-VİDEOLU-
Kadınların Adresi Hanımlar Konağı Oluyor-VİDEOLU- Admin
Advert

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla kadınlara pozitif ayrımcılık sunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Kadınlara yönelik kurslarla hem meslek öğrenmeleri hem de aile ekonomisine katkı sunmaları hedeflenirken, ilçeye ikincisi kazandırılan Hanımlar Konağı yoğun ilgi görüyor. Osmangazi Mahalle sakinlerinin hizmetine sunulan Hanımlar Konağı ile bölgedeki kadınlara vakit geçirebilecekleri bir ortam sunuluyor. Merkezde sunulan dikiş-nakış atölyesi, ahşap boyama atölyesi ve trikotaj kurslarından usta öğreticiler eşliğinde eğitim alan kursiyerler, el emeklerini sergiliyor. Aldıkları eğitimlerle hem meslek öğrenen hem de kullanılmayan ürünlerini burada değerlendiren kadınlar, hoş vakit geçiriyor. Boş zamanlarını bu kurslardan aldıkları eğitimlerle değerlendirdiklerini belirten kursiyerler, yeni hobiler kazandıklarını ifade ederek, duydukları memnuniyeti Haliliye Belediyesine ve Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkür ederek dile getirdi. Bu kursların yanı sıra spor hocası eşliğinde sunulan fitness salonunda spor yapan kursiyerlere ise sağlıklı yaşamın ipuçları öğretiliyor. Kendilerine verilen program dahilinde düzenli olarak spor yapan kadınlar, bir yandan meslek öğreniyor bir yandan da spor yapma şansı yakalıyor. 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise bölgedeki kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslar için kayıtların devam ettiği ve kayıt oluşturmak isteyen kursiyerlerin Hanımlar Konağına başvuru yapmaları gerektiği kaydedildi.

urfa çağdaş haliliye belediyesi kadınlar eğitim hanımlar konağı kültür sosyal
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı