Advert
Advert

Aşırı Terleme sorunu olan Hasta sağlığına kavuştu

Aşırı Terleme (Hiperhidroz) tanısı konan hastaya Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahi Uzm. Dr. Ahmet Mehmet Doblan, sağlığına kavuşturdu.

Aşırı Terleme sorunu olan Hasta sağlığına kavuştu
Aşırı Terleme sorunu olan Hasta sağlığına kavuştu Admin
Advert

Dr. Doblan; Hastamızda aşırı terleme sorunu vardı. Özellikle el ve ayaklarında çok ciddi terlemesi vardı. Bu sorunları son üç yılda giderek arttı. Bize geldiğinde aynı sorunları devam ediyordu. Opera olmasına karar verdik. Çift taraflı kapalı akciğer cerrahisi uyguladık. Ameliyattan sonraki ilk günde çok güzel sonuçlar elde ettik. Aşırı terleme sorunu olan bütün insanlara bir sağlık kuruluşuna başvurmalarını tavsiye ediyorum dedi.

Hasta Ferhat kırmızı Aslan, ellerinde yüz bölgesinde aşırı terleme vardı. Bu sorun giderek artmaya başladı. Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahi Uz. Dr. Ahmet Mehmet Doblan hocamızın yanına gittim. Hocamız yapılan tetkikler sonucunda “hiperhidroz” tanısı koydu. Ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyatımız çok başarılı bir şekilde gerçekleşti. Başta hocam olmak üzere tüm hemşirelere sağlık personellerine çok teşekkür ederim. Minnettarım kendilerine dedi.

Aşırı Terleme (Hiperhidroz) Nedir?

Terleme vücudun sıcaklık kontrolünü yapmak için meydana getirdiği fizyolojik bir fonksiyondur. Aşırı terleme (hiperhidroz) ise çevresel koşullar ve vücudun ısı kontrolünden bağımsız biçimde fazla oranda terleme durumudur. Hiperhidroza sahip olan hastaların terlemesi için hareket etmelerine gerek yoktur. Hatta oturdukları yerde ellerinden terler damlayabilmektedir. Rahatsızlık, bir ilaç ya da tıbbi bir duruma bağlı olacak şekilde gelişebilir. Bölgesel aşırı terleme özellikle koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı ve daha ender olarak baş-boyun bölgesinde olan terlemedir.

urfa çağdaş urfa haberleri sağlık aşırı terleme
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı