Advert

İHH Kurban Bedeli 3.700 Tl

İHH son yıllarda olduğu gibi bu yıl da Vekâletle Kurban kesim bedelini Yurtiçi ve yurtdışını tek fiyat 3.700 TL olarak belirledi.

İHH Kurban Bedeli 3.700 Tl
İHH Kurban Bedeli 3.700 Tl Admin
Advert

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila şunları kaydetti;

Bu Kurban bayramında başta ülkemizdeki deprem bölgeleri ve diğer kriz coğrafyalarında yaşayan ihtiyaç sahipleri için yola çıkıyoruz. Kurban vekâletlerinizi Türkiye ile birlikte 47 ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştıracak ve sizlerle birlikte dertlerine derman olacağız inşallah. Bu yıl Kurban keseceğimiz tüm kıta, ülke ve bölgelerde (yurtiçi veya yurtdışı fark etmez) Kurban bedelimiz 3.700 TL dir. Desteklerinizi Bekleriz!

Kurbanlarınızı inşaallah Türkiye ile birlikte 47 ülkeye ulaşacağız.

Bu yıl kurbanlarınızı ulaştıracağımız kıta, ülke ve bölgeler şöyle olacak;

ORTA DOĞU:  Yemen, Filistin (Gazze ve Batı Şeria), Suriye, Irak, Lübnan, Ürdün

AFRİKA:  Çad, Mali, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Moritanya, Gine, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya

ORTA ASYA VE KAFKASYA: Moğolistan, Gürcistan (Acara), Afganistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan

GÜNEY ASYA: Bangladeş (Arakan), Myanmar (Arakan), Pakistan, Tayland (Patani), Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro), Hindistan (Keşmir), Vietnam

BALKANLAR VE AVRUPA:  Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan (Sancak ve Preşova), Romanya, Ukrayna (Kırım)

Geçen sene (2022) Kurban yolculuğumuzda ise destek ve bağışlarınızla; Türkiye ile birlikte 60 ülkede, 65 bin 775 hisse kurbandan, 2 milyon 630 bin ihtiyaç sahibi faydalandı.

Ülkemizle birlikte 14 ülkede 41 bin 416 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuk ile annelerinin yüzü yeni bayramlık kıyafetiyle güldü.

Bu iyiliğe vesile olan hayırseverlere teşekkür ederiz.

Kurbanlarınız nasıl kesiliyor?

Kurbanlarını vekâlet yoluyla derneğimize gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarımıza EFT/Havale ile veya Hamidiye Mah. 260.sokak no:14 Haliliye/Şanlıurfa açık adresindeki Şanlıurfa İHH Dernek Merkezimize bizzat gelerek elden; internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır.

Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, derneğimiz tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır.

Kurbanlıklar İHH görevlileri tarafından çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır.

Kurbanlıkları, Kurban Bayramı’nın birinci günü bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.

Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra derneğimiz, kurban sahiplerine kısa mesaj(sms) yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur.

Desteklerinizi Bekleriz!

Şanlıurfa İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği

(Şanlıurfa İHH) Banka Hesapları şöyle:

Kuveyt Türk IBAN: TR79 0020 5000 0083 2353 2000 01

Ziraat Bankası IBAN: TR70 0001 0002 5366 4937 4650 03

Önemli Not: Kurban bağışınızı yaparken Açıklama kısmına bağışçının; Ad Soyad - Telefon Numarası- Kurban Bedeli ibarelerini yazmayı unutmayınız.

Adres: ŞANLIURFA İHH - Hamidiye Mah. 260.sokak no:14 Haliliye/ŞANLIURFA

Telf: +90 414 312 96 66

Urfa Çağdaş şanlıurfa ihh kurban bayramı kurban bedeli behçet atila
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı