Advert

Çiftçiler, hububat fiyatlarının bir an önce açıklanmasını bekliyor

Şanlıurfa merkez ve kırsal alanlarında hububat hasat sezonun başlamasıyla birlikte gözler TMO tarafından açıklanması beklenen alım fiyatlarına çevrildi. Çiftçiler ve mühendisler, hububat fiyatların bir an önce açıklanmasını bekliyor.

Çiftçiler, hububat fiyatlarının bir an önce açıklanmasını bekliyor
Çiftçiler, hububat fiyatlarının bir an önce açıklanmasını bekliyor Admin
Advert

Hasat başlamasına rağmen TMO tarafından alım fiyatlarının açıklanmamasına tepki gösteren Yüksek Ziraat Mühendis Murat Özyavuz, alım fiyatının bir an önce açıklanmasını beklediklerini söyledi..

Yüksek Ziraat Mühendisi ve Çiftçi Murat Özyavuz, TMO’nun alım fiyatlarını açıklamamasıyla ilgili şunları kaydetti:“Hasat dönemi başlayan Hububat (Buğday, Arpa) fiyatlarının bir an önce TMO tarafından açıklanması gerekiyor. Açıklanan fiyatların ise çiftçilerin girdi fiyatlarını dikkate alarak altı yedi ay boyunca emek sarf ederek bölgemizdeki yaşanan doğal afetlere rağmen üretimden geri durmayarak üretime devam etmesi, sonucunda nihayet hasat sezonuna ulaşıldı.

Bunca emeğe zor şartlarda rağmen üretimi gerçekleştiren çiftçilerimize destek çıkmak, serbest piyasada çiftçimizi ezdirmemek için Toprak Mahsulleri Ofisinin bir an önce alım fiyatlarını açıklaması gerekmektedir. Tekrar 2023 yılı üretim sezonunun ülkemize çiftçimize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim”(urfa1ha)

urfa çağdaş şanlıurfa çiftçi hububat fiyat
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı