Advert
Advert

Nihayet Urfa’da pazarların ateşi düştü!

Şanlıurfa’da havaların ısınması ve hasat zamanın başlamasının ardından sebze fiyatlarındaki düşüş pazar tezgahlarının fiyatlarına yansımaya başladı. Vatandaşlar, yaşanan durumdan çok memnun.

Nihayet Urfa’da pazarların ateşi düştü!
Nihayet Urfa’da pazarların ateşi düştü! Admin
Advert

Geçtiğimiz haftalarda yüksek fiyatlardan satılan domates, soğan ve salatalık havaların ısınmasıyla düşüşe geçti. Pazarda en uygun sebze 5 ila 15 TL'den satılan çarliston biber ve salatalık oldu. Fiyatların ilerleyen günlerde daha da düşeceğini belirten pazarcılar, meyve fiyatlarının ise sabitlendiğini söyledi.

SEBZE FİYATLARI OLDUKÇA GERİLEDİ

Sebze fiyatlarının son bir haftadır uygun devam ettiğini pazarcı Yılmaz Demir, “Bu havalar böyle devam ederse fiyatlar artmaz. Geçtiğimiz haftalara göre sebze fiyatları oldukça geriledi. Salatalık 25 TL'den 5 TL'ye, kıvırcık 15 TL'den 5 TL'ye, kuru soğan 30 TL'den 5 TL'ye, domates 20 TL'den 7 TL'ye, patlıcan 15 TL'den 7 TL'ye gerilemiş durumda. Pazarın en uygun fiyatlı ürünleri salata ve çarliston biber 5-10 arasında değişiyor. Bu fiyatlar ilerleyen zamanda daha da düşer. Vatandaş genelde her ürünü alıyor” şeklinde konuştu.

MEYVEDE FİYATLAR TAM OTURMUŞ DEĞİL !

Ayrıca meyve fiyatlarında sabitlenme olduğunu vurgulayan pazarcı Mehmet Cengiz,“Meyvelerin ilk çıktığın günlere göre tabi biraz geriledi. Fakat şu anda tam olarak fiyatlar oturmuş durumda değil. Erik 30 TL, kiraz 35 TL, çilek 35 TL, şeftali - nektarin 35 TL'de satıyoruz. Bu fiyatlar, hasat zamanı tam olmadığı için biraz yüksek. İlerleyen günlerde fiyatlar düşer. Talep en çok erik ve kiraza var” ifadelerini kullandı.

Pazarında fiyatların uygun olduğunu belirten bir vatandaş, “Geçtiğimiz hafta oldukça yüksekti şimdi bayağı düşmüş. Alışveriş yapmaya devam edeceğim” dedi..(Urfa1ha)

urfa çağdaş urfa haberleri pazar fiyat düşüş
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı