Advert

TUREB Kurulları Ankara’da toplandı

Turist Rehberleri Odaları Birliği TUREB Ankara’da Birlik merkezinde üç kurulu; Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulları bir araya gelerek hem Türkiye’de bulunan turist rehberlerini ilgilendiren konular hem de Kurullar arası iletişim konuları gündemli toplanıldı.

TUREB Kurulları Ankara’da toplandı
TUREB Kurulları Ankara’da toplandı Admin
Advert

TUREB Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eğinlioğlu, TUREB Denetim Kurulu Başkanı Müslüm Çoban, TUREB Disiplin Kurulu Başkanı Asmen Yalçın Kaya ve üç kurulun üyeleri bir araya geldi.

Birlik Başkanı Hakan Eğinlioğlu “Kurullar arasında istişare toplantılarının daha sık yapılmasını önemsiyoruz. Turist rehberlerinin saha da karşılaştıkları problemleri çözmek, sahte rehber denetimlerinin planlanması ve deprem bölgesinde ki  Turist Rehberleri Odalarını ziyaret edip deprem bölgesinde ki şehirlerin yeniden turizm faaliyetlerinin başlaması için girişimlerde bulunacağız.” Dedi. TUREB Denetim Kurulu Başkanı Müslüm Çoban “Birliğin üç Kurulunun bir araya gelmesi oldukça önemlidir, sorunlara çözüm bulmak ve daha güzel faaliyetler yapmak için herkesin fikirlerini alıp birlikte hareket etmek hem Turist rehberleri hemde ülke turizm politikaları açısından faydalı olacaktır. Üç kurulun bir sonra ki dönemde Şanlıurfa’da toplanması için davet ediyorum. Deprem Bölgesinde ki turist rehberlerinin sorunları ve bu şehirlerde turizmin gelişmesine katkıda bulunmak için gerekli çalışmaları koordine etmek istiyoruz.” Dedi.

TUREB Disiplin Kurulu Başkanı Asmen Yalçın Kaya “Her şeyimizi borçlu olduğumuz turist rehberliğinin daha güzel ve ileri seviyelere ulaştırılması için daha çok çaba göstermeliyiz. Turist rehberlerinin gelişimi için faaliyetler artırılmalı. Genel Kurulda seçimle oluşturulan Kurulların daha sık bir araya gelmesi hem mesleğimize hem de Birliğimize güç katacaktır.”dedi

Tureb Kurulların en az 3 ayda bir toplanması kararlaştırıldı.

urfa çağdaş şanlıurfa tureb turist rehberi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı