Advert

Ortopedi Doktorundan Kitap Okumaya Büyük Teşvik.

Siverek Devlet Hastanesi Ortopedi Uzm. Dr. Ahmet YİĞİTBAY yaptığı açıklamada, Bölgedeki okuma oranını artırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için polikliniğe başvuran çocuk hastalarımıza okuma kitabı hediye ettiklerini belirtti.

Ortopedi Doktorundan Kitap Okumaya Büyük Teşvik.
Ortopedi Doktorundan Kitap Okumaya Büyük Teşvik. Admin
Advert

İlkokul eğitimini Siverek’te tamamlayan Dr. YİĞİTBAY, ‘Kutsal bir meslek olan hekimliği böyle bir işte aracı olarak kullanmak çok güzel bir duygu. Bölge olarak kitap okuma alışkanlığımız ne yazık ki çok düşük seviyelerde. Küçük yaşta çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve bunu devam ettirmek tüm ebeveynlerin temel görevleri arasında yer almaktadır. Biz de nispeten unutulmuş bu alışkanlığı polikliniğe başvuran çocuk hastalara tekrardan hatırlatarak insanları kitap okumaya teşvik etmek istiyoruz. Bu alışkanlığı kazandırmak ve devam ettirmek için bunun takibini de yapıyoruz. Özellikle ameliyat edip servise yatırdığımız ve kırık sonrası polikliniğe kontrole gelen hastalara kitapların özetini sorarak kitapların okunup okunmadığını da kontrol ediyoruz.’ dedi.

Hastaneye başvuran bu durumdan memnun kaldığını belirten 2 çocuk annesi M.T. böyle bir uygulamayı başlatan Dr. Ahmet YİĞİTBAY’a teşekkür ederek, ‘Çocuklarımı ortopedi muayenesi için hastaneye getirdim. Doktor bey muayene sonunda çocuklarıma birer adet matematik sorusu sordu. Daha sonra çocuklarıma okuma kitabı hediye etti.  Küçük yaşta çocuklara böyle bir alışkanlık kazandırmak çok önemli. Doktor beye tekrardan çok teşekkür ediyorum.’ dedi.

urfa çağdaş siverek devlet hastanesi dr. ahmet yiğitbay kitap okuma teşvik
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı