Advert

Adalet Bakanlığı Heyeti Viranşehir’de Yeni Yapılacak Cezaevi İçin İncelemlerde Bulundu

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin yoğun girişimleri sonucu İlçede Yeni Cezaevi yapılacak.

Adalet Bakanlığı Heyeti Viranşehir’de Yeni Yapılacak Cezaevi İçin İncelemlerde Bulundu
Adalet Bakanlığı Heyeti Viranşehir’de Yeni Yapılacak Cezaevi İçin İncelemlerde Bulundu Admin
Advert

İlçede Cezaevi yapılması için girişimlerde bulunan Başkan Ekinci, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Şanlıurfa’dan Milletvekili Adayı olduktan sonra girişimlerini daha da yoğunlaştırdı.

Başkan Ekinci, Bakandan vatandaşların mağdur olmaması için ilçeye yeni bir cezaevi yapılmasını talep etti.

Bakan Bekir Bozdağ, Başkan Ekinci’nin talebi üzerine gerekli talimatları vererek sürecin hızlanması talimatını verdi.

Bakanlıktan verilen talimatın ardından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürü Enes Yavuz Yıldırım ve Ceza ve Tevkif evleri Daire Başkanı Evren Akbey, Viranşehir’de yapılması planlanan yeni cezaevi ile ilgili ilçede incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Enes Yavuz Yıldırım ve Daire Başkanı Evren Akbey, Viranşehir ziyaretinde ilk olarak İlçe Adliye sarayını ziyaret ederek, Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Tuncay’la bir araya geldi.

Cumhuriyet Savcısı Tuncay’la bir süre görüşen Adalet Bakanlığı heyeti, ilçede yapılması planlanan yeni cezaevi ile ilgi değerlendirmeler de bulundu.

Adalet Bakanlığı Heyetini, ardından beraberinde Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Tuncay, Adalet Komisyonu Başkanı Eser Ekici ve Cezaevi Savcısı Deniz Şakir İyice ile Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve İlçe Kaymakamı Önder Çengel’i ziyaret etti.

Genel Müdür Enes Yavuz Yıldırım ve Daire Başkanı Evren Akbey, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Viranşehir-Diyarbakır karayolu üzeri İsa Harabeleri Mahallesi 137 Ada 1 nolu parselde yapılması planlanan cezaevi alanında incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerin ardından konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürü Enes Yavuz Yıldırım, Viranşehir’in dosya sayısı ve lokasyon itibariyle büyük bir cezaevi ve infaz kurumuna ihtiyacı olduğunu belirterek, Adalet Bakanlığını talimatı ile prosedürlerin uzatılmaması açısından bir an önce sonuç alıcı çalışmaların başlayabilmesi için alanda incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Yıldırım, Daha önce mühendislerin gelip alanda teknik inceleme başlatsalar da lokasyonu ve arazilerin uygunluğu yerinde görmek ve değerlendirmelerde bulunmak istediklerini belirtti.

Bakanlık talimatı ile sürecin hızlanması için Viranşehir’e geldiklerini ifade eden Yıldırım, Ziyaretteki hedeflerinin yeni yapılacak cezaevinin bir an önce yatırım programına alınıp, ardından proje ihalesine ve yapım çalışmalarının hızlandırılmasına yönelik olduğunu kaydetti.

Genel Müdür Yıldırım, yapılacak yatırımda başta Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve emeği geçenlere teşekkür etti.

urfa çağdaş viranşehir cezaevi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı