Advert
Advert

Başkan Ekinci’den Hürriyet mahallesine tapu müjdesi;

‘Vatandaşlarımız Belediyeye müracaat ederek tapu işlemlerini başlatabilirler’

Başkan Ekinci’den Hürriyet mahallesine tapu müjdesi;
Başkan Ekinci’den Hürriyet mahallesine tapu müjdesi; Admin
Advert

Göreve geldiği günden bu yana Viranşehir’de kangrenleşen sorunlara neşter vuran ve bu sorunları çözüme kavuşturan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Hürriyet Mahallesinin kangrenleşen tapu sorununu çözüme kavuşturdu.

Vatandaşlara müjdeyi veren Başkan Salih Ekinci; Hürriyet Mahallesinde 614 hak sahibi vatandaşın bugün itibari ile Belediyeye müracaat ederek, tapu işlemlerini gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Seçim döneminde verdiği vaatleri bir bir yerine getiren Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Hürriyet Mahallesi’nde yaşanan tapu sorununu da çözüme kavuşturdu.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 2019 yılının mart ayında yapılan yerel seçimler öncesi  ‘vatandaşların tapu sorunu kalmayacak’ vaadini yerine getirdi. Bu kapsamda Hürriyet Mahallesi’nde yılların kanayan yarası olan tapu sorunu çözüme kavuştu. Böylece Hürriyet Mahallesi’nde 5 nolu parselde ikamet eden 614 hak sahibi, Belediyeye müracaat ederek, satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Salih Ekinci; 2019 yılında sahaya ilk çıktığımızda vatandaşlarımıza verdiğimiz bir sözümüz vardı: Hürriyet Mahallesi’ndeki tapu sorunu çözeceğiz demiştik. Elhamdülillah, bugün o sorunun ortadan kalktığını ve çözüme kavuşturduğumuzun müjdesini veriyoruz. Hürriyet Mahallesi’nde 5 nolu parselde tapu sorunu vardı. Mülkiyeti hazineye ait olan 614 taşınmazın tespitini yaptıktan sonra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na müracaatımızı yaptık. Yaptığımız çalışmalar ve istişareler sonucu bu 614 parseli hak sahiplerine satma yetkisini bugün itibariyle almış bulunmaktayız. Söz konusu parselimiz İpek yolu ile Hürriyet İlkokulu arasında kalmaktadır. Burada oturan hak sahipleri bugün itibari ile Belediyemize müracaat edip, satın alma işlemini başlatabilirler. Hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Görev hizmetimiz devam ettikçe müjdelerimiz de devam edecektir” şeklinde konuştu.

urfa çağdaş viranşehir hürriyet mah tapu işlemi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı