Advert
Advert

Valilikten beklenen açıklama geldi

Şanlıurfa Valiliği, CHP Milletvekili adayı Av.Ahmet Tüysüz'ün tepki gösterdiği saldırı olayıyla ilgili açıklama yaptı: ''Patlayan lastikte yapılan incelemede mermi izine rastlanmadı, 8 cm uzunluğunda metal parça bulundu. Silahlı saldırı şeklinde açıklamalar yapılarak halkımızı yanıltmaya yönelik davranışlarda bulunulmasına, sağduyulu vatandaşlarımızın prim vermeyeceği aşikârdır.''

Valilikten beklenen açıklama geldi
Valilikten beklenen açıklama geldi Admin
Advert

Şanlıurfa Valiliği, CHP   Milletvekili adayı Av.Ahmet Tüysüz'ün  seçim aracına yönelik saldırı konusunda bir açıklama yaptı.

Açıklamada, patlayan tekerde yapılan incelemede mermi izine rastlanmadığı, lastiğe zarar vermiş olabileceği düşünülen 8 cm uzunluğunda bir metal parça bulunduğu belirtildi. Daha inceleme tamamlanmadan provokatif paylaşımlar yapıldığına dikkat çekilen açıklamada 'Sorumluluk sahibi olanları sağduyulu davranmaya davet ediyoruz' denildi.

MERMİ İZİNE RASTLANMADI

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''23.04.2023 tarihi saat 23.28 sıralarında, CHP Milletvekili Adayı Sayın Ahmet Tüysüz 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak CHP seçim aracı ile seyir halinde iken araçlarının lastik kısmına mermi isabet etmiş olabileceğini ihbar etmiştir. Konuya dair yapılan araştırmada, bahse konu seçim aracının sağ arka lastiğinin patlak olduğu ve jantının zarar gördüğü anlaşılmış; sonrasında bilirkişi eşliğinde lastik açılarak incelemeler yapılmış, ancak silahla ateş edildiğine dair bir bulguya rastlanmamıştır.

LASTİĞE ZARAR VEREN METAL PARÇASI BULUNDU

Bunun üzerine, bahse konu olan alanı kapsayacak şekilde, 250-300 metrelik alanda gerekli araştırmalar yapılmış, boş kovan ve mermi çekirdeği tespit edilmemiş, lastiğe zarar vermiş olabileceği düşünülen 8 cm uzunluğunda bir metal parça bulunarak incelenmek üzere muhafaza edilmiştir. Durum,  emniyet ekiplerimizce parti görevlilerine açıklanarak geçmiş olsun dileklerinde bulunulmuş, ifadelerine başvurulmak üzere parti görevlileri emniyete davet edilmiştir.

ASILSIZ PROVOKATİF PAYLAŞIMLAR YAPAN KİŞİLER HAKKINDA İŞLEM YAPILACAK

Ancak gerekli incelemeler henüz tamamlanmamışken,  sosyal  medya platformlarında bazı art niyetli kişilerce bu durum, “DEVA Partisi aracına saldırı yapıldı.” şeklinde lanse edilmiştir. Olay; emniyet güçlerimiz tarafından soruşturulurken, kamuoyuna seçim aracına silahla saldırı gerçekleştirildiği şeklinde açıklamalar yapılarak halkımızı yanıltmaya yönelik davranışlarda bulunulmasına, sağduyulu Şanlıurfalı vatandaşlarımızın prim vermeyeceği aşikârdır. Seçim sürecinde kamuoyuna bilgi paylaşımı yapılırken sorumluluk sahibi olanları sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Sosyal medya platformlarında asılsız provokatif eylemlerde bulunanlar hakkında gerekli yasal işlemler, ilgili makamlar tarafınca yapılacaktır.

PROVOKASYONLARA KARŞI HER TÜRLÜ GÜVENLİK TEDBİRİ ALINDI

Milletimizin sandık başındaki özgür iradesine sahip çıkmak, bize düşen en temel vazifelerdendir. 14 Mayıs’ta yapılacak olan  Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerini şehrimizde kazasız belasız bir şekilde, selamet ortamı içerisinde tamamlayabilmek, seçimleri ilimizde huzur içinde yapabilmek ve bu hususta herhangi bir provoke durumun yaşanmaması için tüm güvenlik tedbirleri tarafımızca alınmıştır.

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''

urfa çağdaş şanlıurfa chp adayı silahlı saldırı valilik açıklama
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı