Advert
Advert

Vali Ayhan’dan Kadir Gecesi Mesajı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Ayhan’dan Kadir Gecesi Mesajı
Vali Ayhan’dan Kadir Gecesi Mesajı Admin
Advert

Vali Ayhan yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonlarına doğru gelirken, Ramazan’ın bitişininburukluğunu ve yaklaşan bayramın heyecanını bir arada yaşamaktayız. Şifa ayı Ramazan'ın son günlerinde,Rab’bimizin sonsuz affı ve merhametiyle dört bir yanımızı sardığıbu mübarek Kadir Gecesi’ne bir kez daha erişmiş olmanın sevincini, İslam âlemi olarak her birimiz kalplerimizde hissediyoruz.

Kadir Gecesi; Yüce Rab’bimizin yeryüzüne tecelli ettiği, bizlere huzur ve kurtuluş vadeden manevi bir fırsat gecesidir. En güzel rehberimiz Kur'an-ı Kerim, Kadir Gecesi'nde Allah katından bizlere armağan edilmiştir. Kur'an-ı Kerim'i okumak, anlamak, yaşamak ve tüm dünyaya onun hikmet yüklü mesajlarını anlatmak en önemli ve ulvi sorumluluğumuzdur. Bin aydan daha hayırlı olan bu güzel geceyi, layıkıyla değerlendirebilmeyi temenni ediyorum.

Bu mübarek gecede,yerin ve göğün sahibi Yüce Allah’asığınarak bütün hata ve günahlarımız için tevbe edelim, af dileyelim. İçten ve samimi dualarımızı bütün insanlığı kapsayacak şekilde yapalım. İslam dini, kardeşlik dinidir.Bu haseple kardeşlik, dayanışma, sevgi, saygı ve güvenin hâkim olduğu bir dünyanın inşası için çalışalım.

Gönül, Yüce Allah’ın nazargâhıdır. Gönüller yapalım, kalbimizi erişebildiğimiz herkese iyi niyetle açalım, kardeşlik ve birlik-beraberliğimizin güçlenmesine gayret gösterelim. Bu mübarek gecede, büyüklerimizi ve dostlarımızı tebrik ederek hayır dualarını alalım, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi de unutmayalım.

En muhabbetli duygularımla, mübarek Kadir Gecesi’nin bütün dünya insanlığının barışına ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Allah; tuttuğumuz oruçları, yaptığımız tüm ibadetleri ve kalplerimizden yakararak semaya gönderdiğimiz dualarımızı kabul buyursun. Aziz hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin kandili kutlu olsun.”

urfa çağdaş şanlıurfa vali salih ayhan kadir gecesi kutlama
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı