Advert
Advert

Kırsalda yeni spor yatırımları sürüyor

Kırsal mahalleleri merkezden ayırmadan hizmet götüren Karaköprü Belediyesi, kırsaldaki gençlerin spor yapması amacıyla yeni sentetik çim sahalar yaparak spor tesisi yatırımlarını çoğaltıyor

Kırsalda yeni spor yatırımları sürüyor
Kırsalda yeni spor yatırımları sürüyor Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi gençliğe ve spora yatırım yapmak için kırsaldaki gençleri spor tesisleriyle buluşturmaya devam ediyor. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin talimatıyla kırsal mahallelerde sentetik çim sahalar yapılarak kırsaldaki spor tesisi yatırımları sürdürülüyor.

İlçeye bağlı Türkmen Kırsal Mahallesinde yapılan sentetik çim saha tamamlanma aşamasına gelirken, kısa süre sonra açılışı yapılarak kırsaldaki gençlerin ve çocukların hizmetine sunulacak. Daha önce 19 kırsal mahallede sentetik çim saha hizmete sunulurken, kırsaldaki gençler bu sahalarda köyler arası turnuvalar düzenleyip spor faaliyetleri gerçekleştiriyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli kırsal mahallelerin her anlamda gelişmesine önem verdiklerini dile getirerek kırsalda yaşayan çocuklara ve gençlere de yatırım yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

Başkan Metin Baydilli, "Gençler bizim istikbale yönelik her zaman umudumuzu yeşertiyor. Biz de bu gençlere kırsalda yaşasa dahi merkezdeki hizmeti götürmek için çalışıyoruz. Kırsal mahallelerimizin kalkınmasına yönelik çalışmaların dışında kırsaldaki gençlerimizin spor yapabilecekleri alan oluşturmak adına sentetik çim sahalar yapıyoruz.

Türkmen mahallemizdeki sahamızın yapımı bitmek üzere ve kısa süre sonra gençlerimiz, çocuklarımız dilediğince orada oyun oynayabilirler. Sentetik çim sahamız Türkmen mahallemizdeki ve çevre mahallelerdeki gençlere hayırlı olsun" diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi tarafından toplu taşımalı eğitimin olduğu tüm kırsal mahallelerde sentetik çim saha yapımına devam edilecek.

urfa çağdaş karaköprü spor tesisi kırsal mahalle
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı