Advert
Advert

Su borcu olanlara yapılandırma fırsatı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı bulunan ve su borcu olan aboneler için yapılandırma fırsatı başladı. Peşin ödeme yapamayacak abonelere taksitlendirme imkânı da sunulacak.

Su borcu olanlara yapılandırma fırsatı
Su borcu olanlara yapılandırma fırsatı Admin
Advert

7440 Sayılı yasa ile bazı alacakların yeniden yapılandırılması kapsamında ŞUSKİ abonelerine borçlarını yeniden yapılandırma imkânı sağlıyor.

ŞUSKİ’den yapılan açıklamaya göre “Vatandaşlarımızın ŞUSKİ Genel Müdürlüğü Abone birimi tahakkuk servisine müracaat etmeleri halinde 31.12.2022 tarihinden önceki borçları bulunan abonelerin borçları yapılandırma kapsamına girilmiştir. Biriken borçlarını peşin ödemek isteyen abonelerimize %90 gecikme faizi indirimi uygulanacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Yapılandırılmış borçlarda peşin ödeme imkânı olmayan abonelere 12, 18, 24, 36 ve 48 ay (Kanunun belirlediği vade oranında) taksitlendirilme kolaylığı da sağlanacak.

Bu kapsamda ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan aboneler 31 Mayıs 2023 tarihi mesai bitimine kadar ŞUSKİ Abone birimi tahakkuk servisine müracaat edebilirler. Detaylı bilgi almak isteyen aboneler ayrıca Alo 153 Çağrı Merkezi'ni arayarak gerekli bilgileri alabilirler.

urfa çağdaş şanlıurfa su borcu yapılandırma taksit
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı