Advert

Başkan Ekinci'den Ramazan Ayı Mesajı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Ramazan ayının başlangıcı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Ekinci, “Mübarek Ramazan ayının tüm islam alemine hayırlı olmasını temenni ederek, üst üste yaşanan felaketlerden dolayı etkilenen vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Ekinci'den Ramazan Ayı Mesajı
Başkan Ekinci'den Ramazan Ayı Mesajı Admin
Advert

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının başlangıcı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlayarak tüm İslam aleminin Ramazan-ı Şerif’ini kutladı. Başkan Ekinci, Ramazan ayının rahmet bereket ve mağfiret ayı olduğunu belirterek, bu ayın tüm islam aleminin gönlüne huzur ve refah getirmesi temennisinde bulundu. Başkan Ekinci, bu ayda yardımlaşma ve dayanışmanın da önem arz ettiğini ve ramazan ayını  kardeşlik ve yardımlaşma ayı olduğunu dile getirerek, üst üste yaşanan deprem ve sel felaketinde tüm Müslüman ve islam aleminin bir birine kenetlenmesi gerektiğini belirtti.

Başkan Ekinci, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan ayı Müslümanlar için çok büyük öneme sahip ve 11 ayın sultanı olarak nitelendiriliyor. Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş vesilesi olan mübarek Ramazan ayına bir kez daha kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Manevi dünyamızda kıymetli bir yer, olan bu mübarek aya bizleri kavuşturduğu için Rabbimize şükürler olsun. Sevgi, dayanışma ve bereketin ön plana çıktığı Ramazan ayını; yardımlaşma, hoşgörü, birlik ve beraberlik duygularıyla idrak edebilmeyi Cenab-ı Hak bizlere nasip etsin.

Bu yıl Ramazan ayına maalesef üst üste yaşadığımız deprem ve sel felaketleri nedeniyle hüzünlü başlıyoruz. Yaşanan acılar, yitip giden canlar dolayısıyla ülke olarak yüreğimizdeki acıyla 11 ayın sultanını idrak edeceğiz. Allah bu ayın rahmeti, merhametini ve huzurunu üzerimizden eksik etmesin. Bu müstesna ayın hürmetine acılı ve hüzünlü yüreklere ferahlık versin İnşallah.”

 Ekinci, "Bu yıl yaşanan felaketler aslında birlikteliğin bir olmanın ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatmış oldu" diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rabbim ülkece bir daha bu zor günleri bizlere yaşatmasın. Viranşehir Belediyesi olarak bizlerde her zaman hemşehrilerimizin yanındayız. Onlarla iftar soframızı, muhabbetimizi ve sevgimizi paylaşacağız ve her zaman kardeşlerimizin yanında olacağız, onları asla hüzünleriyle baş başa bırakmayacağız.

Bu vesileyle başta Viranşehir'imiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Ramazan-ı Şerif ayını kutluyorum. Ramazan ayının ülkemize huzuru, kardeşliği ve güzellikleri getirmesini istiyor ve hayırlı bir şekilde Ramazan bayramına kavuşmayı temenni ediyorum."

urfa çağdaş viranşehir başkan ekinci ramazan ayı islam alemi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı