Advert

Ayhan'dan 8 Mart mesajı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Ayhan'dan 8 Mart mesajı
Ayhan'dan 8 Mart mesajı Admin
Advert

Vali Salih Ayhan mesajında, kadınların sevgi dolu kalpleri, tükenmeyen emekleri, sonsuz fedakârlıklarıyla dünyamızda önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı ve şunları kaydetti:

“Anne, eş, kardeş gibi çeşitli rollerle hayatımızda yer tutan kadınlarımızın değerini bir güne sığdırarak elbette ki ifade edemeyiz. Bizler her geçen gün daha da büyüyen bir saygıyla, sevgiyle, merhamet duygusuyla kadınlarımıza olan davranışlarımızı şekillendirmeliyiz.

Kadınların dünyaya bir canlı getirmeleri, fikren daha hassas bir yapıda olmaları ve erkeklere nazaran daha farklı özellikler göstermeleri; tarihin ilk dönemlerinden itibaren kadınlara büyük önem atfeden bir anlayışın gelişmesine ve kadının kutsal bir varlık olarak görülmesine zemin hazırladı. Milletimizde de kadına verilen değer; bizim köklü medeniyetimizden, mensup olduğumuz dinimizden ve Anadolu’muza yerleşmiş olan ince ruhlu kültürümüzden kaynağını almaktadır. Bizler yalnız bugün değil, tarihimizin her döneminde kadınlarımızı el üstünde tutmuş bir ecdada sahibiz. Çünkü geçmişten günümüze kadın, toplumun sağlam temeller üzerine inşa edilmesini sağlayan en önemli unsurdur. Bizler gibi ecdadımız da bunun farkındaydı. İfade edildiği gibi, “Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da onlar yetiştirir.” Böyle bir pencereden baktığımızda, kadınlarımızın saygının ve sevginin en büyüğünü hak ettiği su götürmez bir gerçektir.

Urfa’da Depremin Vurduğu 328 Cami İbadete Kapatıldı

Orta Asya’dan Anadolu’ya doğru yol alan ecdadımız, tarih boyunca sahip oldukları birçok şeyi değiştirdi ama değişmeyen tek şey kadınlarımızın toplum içindeki yeri ve önemi oldu. Yani kadınlar geçmişimizde de günümüzde de anadır, candır, canandır…

Annelerimizin, eşlerimizin, kız kardeşlerimizin varlıkları için her birimiz çok şanslıyız. Şanlıurfalı hemşehrilerimden bugün için ricam, hissettiğimiz bu müteşekkirlik duygusunu onlara aksedelim. İçimizde sakladığımız hiçbir duygunun ehemmiyeti yoktur. Onları, karşımızdaki insanlara yansıtabilirsek duygular yerini bulur.

8 Mart Kadınlar günü vesilesiyle; şehitlerimizin kıymetli annelerinin, eşlerinin, kız kardeşlerinin, depremden etkilenen hanım kardeşlerimizin ve hayatımıza çeşitli şekillerde dokunmuş olan saymakla bitiremeyeceğim tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. İyi ki varsınız. Hayatınızdaki her şey dilediğinizce olsun!

urfa çağdaş şanlıurfa vali ayhan kadınlar günü mesaj
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı