Advert

Viranşehir Belediyesi’nden öğrencilere bir destek daha

Gençliğe ve eğitime yönelik yaptığı yatırımlarla takdir toplayan Viranşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına devam ediyor. Üniversite sınavlarına hazırlanan adayların sınav stresini azaltmak ve sınavlara hazırlanmalarına katkı sağlamak isteyen Viranşehir Belediyesi, bu kapsamda YKS’ye hazırlanan 3 bin 910 öğrenciye yönelik ücretsiz deneme sınavı desteği sağlayacak.

Viranşehir Belediyesi’nden öğrencilere bir destek daha
Viranşehir Belediyesi’nden öğrencilere bir destek daha  Admin
Advert

Salih Ekinci başkanlığındaki Viranşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ uygulamalarla ilçede eğitim gören öğrencilerin hem hayatını kolaylaştırıyor hem de hayallerine kavuşmalarını sağlıyor. Öğrencilere YKS kursunun yanı sıra ‘Dijital Dershane’ ile eğitim desteği sağlayan Viranşehir Belediyesi, bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan adaylar için ücretsiz deneme sınavı desteği verecek. YKS’ye hazırlanan adayların sınavlardaki başarısını artırmak amacıyla yüz yüze deneme sınavları düzenleyecek. Viranşehir Belediyesi’nce düzenlenecek olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)

ve  Alan Yeterlilik Testleri (AYT) deneme sınavlarına, ilçede eğitim alan lise son sınıf öğrencilerinin yanı sıra özel eğitim kurslarından faydalanan gençler de katılabilecek. 6 TYT ve 6 AYT’den oluşacak deneme sınavları, 8 Mart Çarşamba gününden itibaren öğrencilerin ders aldıkları okul ve kurs merkezlerinde başlayacak.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, üniversite sınavına katılacak adayların hem kendilerini denemesi hem de sınav stresini azaltması amacıyla YKS’ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz deneme sınavı düzenlediklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz günden beri eğitim her zamanki gibi bizim birinci önceliğimiz. Viranşehir Belediyesi olarak gençlerimizin yanında olmaya, eğitime destek vermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede düzenleyeceğimiz ücretsiz deneme sınavı ile öğrencilerimiz kendilerini hem test etme imkanı bulacak hem de sınav streslerini azaltacaklar. Çarşamba günü başlayacak deneme sınavında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

urfa çağdaş viranşehir öğrenci sınav hazırlık sınav stresi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı