Advert

Okullarda Ücretsiz Yemek Uygulaması Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiyegenelinde 1.8 milyon öğrencinin yararlandığı ücretsiz yemek uygulamasının 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren kademeli olarak 5 milyon öğrenciye ulaşmasına karar vermişti.

Okullarda Ücretsiz Yemek Uygulaması Başladı
Okullarda Ücretsiz Yemek Uygulaması Başladı Admin
Advert

İkinci dönemin başladığı tarihten itibaren öncelikli olarak okul öncesi eğitime devam eden tüm çocuklar olmak üzere, kademeli olarak 5 milyon öğrenciye bir öğünücretsiz yemek verilmesi için Türkiye’nin dört bir yanında çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda müdürlüğümüz ücretsiz yemek uygulaması için çalışmalarını tamamlayarak yaklaşık 66 Bin okul öncesi minik öğrencimiz Bakanlığımızın başlatmış olduğu uygulama ile kendileri için hazırlanan menü ile beslenme saatlerini yaptılar. 

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin ve İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt Haliliye Şehit Halil İbrahim Yıldırım Anaokulu'nu ziyaretlerinde öğrencilere kendi elleriyle servis yaptılar.

Beslenme saati sonrası okul öncesi öğrencilerinin atölyelerinde incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve beraberindekiler yapılan faaliyetlerde öğrencilere eşlik ederek yaşanan deprem sonrası miniklerin sıcak ve umut veren gülümsemeleriyle çocuk tadında bir gün geçirdiler.

urfa çağdaş şanlıurfa milli eğitim okullar ücretsiz yemek öğrenci
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı