Advert
Advert

Karaköprü’de gençler zamanını sporla değerlendiriyor

Karaköprü Belediyesinin gençlerinin zamanını sporla değerlendirmesi için açtığı spor kurslarına gençler yoğun ilgi gösterirken, geleceğin sporcuları olma yolunda en az bir branşta temel eğitim alarak kendilerini geliştiriyorlar

Karaköprü’de gençler zamanını sporla değerlendiriyor
Karaköprü’de gençler zamanını sporla değerlendiriyor Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki çocukların spora yönelmesi, boş zamanlarını sporla değerlendirmesi için açılan spor kursları çocukların ve gençlerin uğrak yeri oldu. Karaköprü Belediyesinin Doğukent Spor Kompleksi, Atakent Çadır Spor Merkezi ve Yaşampark Spor Merkezinde açtığı kurslarda geleceğin sporcuları yetiştirilmesi hedeflenirken, kurslara katılım gösteren gençlerin spora adapte olması ve spor disiplini kazanması hedefleniyor.

Basketbol, voleybol, tekvando, karate ve kick boks branşlarında açılan kurslar 6-17 yaş aralığındaki çocuklara yönelik verilirken, bu hizmet çocuklara ücretsiz olarak sağlanıyor. Okuldan kalan boş zamanlarını verimli değerlendirerek kursa katılan çocuklara uzman eğitmenler tarafından temel spor disiplini, ahlakı ve branşlarıyla ilgili eğitimler verilip antrenmanlarla kondisyon yüklemesi ve teknik çalışmalar yaptırılıyor.

Çocukların eğitimde kendilerini geliştirmeleri için okuma salonu kazandırarak ders çalışma ortamı sağladıklarını hatırlatan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, fiziksel gelişimleri için de spor kursları açtıklarını dile getirdi.

Başkan Baydilli, “Çocuklarımız bizim gelecek umudumuz ve göz bebeğimizdir. Onların her anlamda gelişimi için biz de ailelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin eğitimine yaptığımız katkıların yanında boş zamanlarını verimli değerlendirmelerini, fiziksel olarak kendilerini geliştirmelerini sağlamak için spor kurslarımızı faaliyete koyduk.

Çocuklarımız da gerçekten bu kurslarımıza güzel ilgi gösteriyor. Uzman eğitmenler tarafından gençlere farklı branşlarda spor eğitimi veriliyor, güzel antrenmanlar yapılıyor ve en önemli çocuklarımız zamanını spor yaparak verimli değerlendiriyor. Bu hizmetlerimiz inşallah artarak devam edecektir” diye konuştu.

Kurslara katılan gençler de böyle bir imkânı sağlamasından dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye ve Spor İşleri Müdürlüğüne teşekkür ettiler

urfa çağdaş urfa haberleri karaköprü gençler spor spor kursları
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı