Advert
Advert

Sosyal Market İle İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Gülüyor

Karaköprü Belediyesi'nin iyiliğe kurduğu köprü olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet veren sosyal marketten binin üzerinde aile faydalanarak hiçbir ücret ödemeden evlerinin ve çocuklarının ihtiyaçlarını gideriyor

Sosyal Market İle İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Gülüyor
Sosyal Market İle İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Gülüyor Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında hayata geçirdiği sosyal market projesiyle iyiliğe kurulan köprü olmaya devam ediyor. İlçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşların faydalanması için açılan ve hayırseverler tarafından tedariki sağlanan sosyal markette ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda, giyim vb. ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin girişimleriyle ilçeye kazandırılan sosyal markette Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler kendilerine verilen kart ile kuru gıda, yiyecek, giyim vb. temel ihtiyaçlarını herhangi bir ücret ödemeden temin ediyorlar.

Sosyal marketten ilçede tespit edilen binin üzerinde ihtiyaç sahibi aile faydalanırken, gelir durumuna göre belirlenen puanlama sistemiyle 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık sosyal yardım yapılıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, sosyal marketin işlevinin üç aylara girilmesiyle daha da önem kazandığına değinerek bu markette ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırseverler arasında bir iyilik köprüsü oluştuğunu dile getirdi.

Başkan Baydilli şunları dile getirdi: “Biz ilçemizde rutin belediyecilik hizmetleri gerçekleştirirken, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı da gözetmek zorundayız. Sosyal belediyeciliğin gereği olarak ilçemizde olan tüm vatandaşlarımızın durumunu bilip ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını temin etmekle yükümlüyüz.

Bu minvalde Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğümüz ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit ediyor ve ilçemizde açtığımız sosyal marketimizden bu ailelerimizin gıda ve giyim ihtiyaçları karşılanıyor. Tabi tüm bunları hayırsever vatandaşlarımızın, iş insanlarımızın yardımıyla gerçekleştiriyoruz. Binin üzerinde ailemize, binlerce vatandaşımıza bu anlamda katkıda bulunuyoruz.

Daha fazla vatandaşımızın ihtiyaçlarını gidermek, kimsenin temel ihtiyaç sıkıntısı çekmeden yaşaması için bu hizmetimizi artırarak sürdürmek istiyoruz. Sosyal marketimize bağışlarda bulunarak ihtiyaç sahiplerini sevindiren tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal marketten faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar 444 9 657 numaralı Beyaz Masa Birimini arayarak veya Karaköprü Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunabilirler.

urfa çağdaş karaköprü sosyal yardım sosyal işler gıda yardımı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı