Advert
Advert

Urfalı Sporcu Türkiye İkincisi Oldu

17/24 Aralık tarihleri arasında Balıkesir'de düzenlenen büyük erkekler Türkiye ferdi boks şampiyonasında Şanlıurfalı Mili sporcu Emrah Yaşar 80 kiloda 6 maç yaparak Türkiye ikincisi oldu.

Urfalı Sporcu Türkiye İkincisi Oldu
Urfalı Sporcu Türkiye İkincisi Oldu Admin
Advert

Bu başarısından dolayı milli takıma gitmeye hak kazanan Emrah büyük bir başarıya imza attı.

Emrah Yaşar daha öncede kickboks branşında da Avrupa şampiyonu dünya şampiyonu ve İslami oyunlar şampiyonu olmuştu.

Aynı başarıları boks branşında da göstermek istediğini vurgulayan Emrah hedefinin 2024 Paris olimpiyatları olduğunu ve buda olimpiyatlara gitme yolunda büyük bir adım daha çok çalışıp Şanlıurfa’yı daha güzel temsil edeceğini belitti.

Şampiyon sporcunun antrenörü Serhat Akagündüz ise Alınan 2.lik madalyası için; “Bizim hedefimiz bu son derece önemli Turnuvada şampiyon olmaktı. Fakat çok tecrübeli rakiplerle oynadık. Emrah’tan 10 yaş 15 yaş büyük sporculara karşı aldığımız bu madalya kıymetli, Yine de Turnuvada bütün dikkatleri üzerine çeken Emrah Yaşar mili takım hocalarının ilgi odağı oldu. Yakın zamanda Şanlıurfa’ya çok daha büyük Urfa tarihinde olmayan madalyalar için hedef koyup getireceğiz inşallah. Şanlıurfa gençlerine ilham olmak yol göstermek ellerinden tutmamız gerekiyor. Ellerinden tutulduğu taktirde neler başarabileceklerinin En büyük örneğidir.

urfa çağdaş şanlıurfa sporcu türkiye 2.liği şampiyona emrah yaşar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı