Advert

“Ben Kimim” tiyatro oyununa yoğun ilgi

İzmir Şanlıurfa federasyonu bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirerek Zor Sanat Tiyatrosu’nun hayata geçirdiği “Ben Kimim” isimli tiyatro oyunu izleyicilerle buluşturdu.

“Ben Kimim” tiyatro oyununa yoğun ilgi
“Ben Kimim” tiyatro oyununa yoğun ilgi Admin
Advert

İzmir Şanlıurfa federasyonu sosyal sorumluluk projesini Buca beledyesi sponsorluğunda İzmir'lilerle

Zor Sanat Tiyatrosu’nun hayata geçirdiği “Ben Kimim” isimli tiyatro oyunu,  Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda sahnelendi.

Cumartesi akşamı saat 19.00’da başlayan tiyatro oyununa  güzel bir hafta sonu geçirmek isteyen İzmirliler büyük ilgi gösterdi. Oyun, aynı zamanda oyunun yazarı olan Havva Keskin tarafından sahnelenirken yönetmenliğini Ferhat Kıran gerçekleştirdi.

14 yaşında evlendirilen bir kız çocuğunun hikayesinin anlatıldığı oyun için hikaye yazarı Havva Keskin şöyle konuştu “Sadece sorunu değil çözüm ve mücadeleyi de gösterebilmek bizim için önemliydi. Sadece ezilen, kaybeden kadını yazmadık. Kazanan kadını yazdık.

İzmir Şanlıurfa federasyon başkanı Ferit Mızraklı ise, “Öncelikle İzmir buca belediye başkanı Erhan Kılıç'a Vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederim. Ayrıca bizleri yalnız bırakmayan Siyasi parti temsilcilerine. Sivil toplum kuruluşlarına, Basın mensuplarına, Teşekkür ederim.

Federasyon olarak Sosyal sorumluluk projelerinide hayata geciriyoruz. Bu ve buna benzer projelerimizde zaman zaman hayata geçirme gayreti içerisinde olacağız. Federasyon ve bağlı dernekler olarak İzmir merkez ve ilçelerinde sahada ve alanda olmaya devam edeceğiz

Bu çalışmalarda yönetim kuruluna, dernek başkanlarına ve delegelere vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederim... Oynanan oyunun Şanlıurfa'nın 13 ilcesinde de sahnelemek istiyoruz bu konuda sponsor arayışı içerisindeyiz ifadesinde bulundu..

urfa çağdaş izmir şanlıurfalılar dernek tiyatro kadın istismar ben kimim havva keskin
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı